Studenci Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW zdobyli drugie miejsce podczas XXVIII Akademickich Mistrzostw Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym.

W skład reprezentacji Uniwersytetu Warszawskiego, która zajęła drugie miejsce na XXVIII Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym, weszli: Arkadiusz Czarkowski, Bartłomiej Czarkowski i Tomasz Nowak. Rozwiązali oni 10 z 12 zadań. Tyle samo, co zespół z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który zrobił to szybciej i zajął pierwsze miejsce. Pozostałe drużyny rozwiązały maksymalnie 8 zadań.

W tym roku Uniwersytet Warszawski był reprezentowany przez pięć drużyn. Brązowe medale zdobyły dwa zespoły ─ UW3 w składzie: Kacper Kluk, Rafał Łyżwa, Antoni Wiśniewski, oraz UW2: Piotr Blinowski, Jakub Dziura, Dominik Wawszczak. Zajęły one odpowiednio szóstą i dziewiątą pozycję.

Drużyny z UW przygotowywały się do zawodów pod opieką Wojciecha Nadary i Marka Sokołowskiego. Dzięki zdobyciu drugiego miejsca, zespół z UW zapewnił sobie awans do finałów Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, które odbędą się w 2023 roku.

XXVIII Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym odbywały się od 25 do 27 listopada 2022 roku w Lublanie, w Słowenii. W mistrzostwach wystartowało ponad 50 zespołów z Chorwacji, Czech, Łotwy, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier.