10 czerwca rozpoczyna się rekrutacja na studia na Uniwersytecie Warszawskim. Przypominamy kilka najważniejszych informacji dla kandydatów.

Ile jest kierunków?

W tegorocznej rekrutacji można zapisywać się na ponad 100 kierunków studiów. Są wśród nich propozycje studiów humanistycznych, społecznych, przyrodniczych i ścisłych. Co roku pojawia się też coraz więcej kierunków łączących różne dyscypliny wiedzy. Wszystkie dostępne są w katalogu na stronie IRK.

 

Czy w tegorocznej rekrutacji są nowe kierunki?

W rekrutacji na rok 2015/2016 po raz pierwszy można zapisywać się na cztery kierunki. Jeden z nich przeznaczony jest dla osób rozpoczynających naukę (I stopnia) – Geofizyka w geologii, a pozostałe to studia magisterskie (II stopnia): Język i społeczeństwo: interdyscyplinarne studia nad dyskursem, Applied petroleum geosciences (nauki o ziemi w poszukiwaniu węglowodorów) oraz Humanitarian action (pomoc humanitarna), stacjonarne. Dwa ostatnie prowadzone są w całości w języku angielskim.

Więcej o nowych kierunkach

 

Czy na UW jest możliwość studiowania w języku angielskim?

Tak, co roku Uniwersytet Warszawski powiększa ofertę kierunków prowadzonych w całości w języku angielskim. Na studia na UW przyjeżdża coraz więcej obcokrajowców, coraz więcej kandydatów jest też zainteresowanych uczeniem się w języku obcym. Tym razem do wyboru jest 25 możliwości.

Sprawdź w katalogu kierunków

 

Jakie kierunki były popularne w zeszłym roku?

Popularność kierunków od kilku lat wygląda podobnie. W czołówce najczęściej wybieranych znajdują się: ekonomia, prawo i zarządzanie. W 2014 roku największa rywalizacja o jedno miejsce toczyła się na międzykierunkowych studiach ekonomiczno-menedżerskich. Zwykle wysoko jest też lingwistyka stosowana oraz kierunki orientalistyczne, na które są niewielkie limity przyjęć, sinologia i japonistyka.

 

Gdzie mogę się zapisać?

Zapisy prowadzone są jedynie przez internet, na stronie Internetowej Rejestracji Kandydatów.

Sprawdź jak zapisać się krok po kroku

 

Kiedy i jak dowiem się o wynikach?

O tym, czy kandydat został zakwalifikowany dowie się z indywidualnego konta w systemie IRK. Tradycyjne listy zostaną tez wywieszone na wydziałach. Ogłoszenie wyników 11 lipca o godz. 14.00.

Sprawdź harmonogram