„Zależy mi na innych”, „wierzę w naukę”, „chcę podróżować po świecie”, „chcę studiować normalnie”, „chcę żyć normalnie”, „chcę żyć” – to powody, dla których warto się zaszczepić przeciw COVID-19. Na Uniwersytecie Warszawskim rozpoczęła się kampania zachęcająca do szczepień „Ramię w ramię”.

Kampania promocyjna UW dotycząca szczepień przeciw COVID-19 powstała z inicjatywy władz Uniwersytetu. Akcja skierowana jest do wszystkich członków społeczności UW. Obejmuje ona serię plakatów, banerów oraz działania na profilach Uniwersytetu w mediach społecznościowych. Materiały pojawią się także na stronach internetowych i fanpage’ach jednostek.

 

Razem przeciwko COVID-19

Elementem kampanii jest również film promocyjny zachęcający do szczepień przeciw COVID-19. Bohaterami wideo są przedstawiciele różnych grup wspólnoty akademickiej UW:

  • prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW;
  • prof. Jacek Jemielity, pracownik naukowy z Centrum Nowych Technologii;
  • dr Katarzyna Lubryczyńska-Cichocka, przedstawicielka kadry UW, dyrektor Uniwersytetu Otwartego UW;
  • Anita Gardias, doktorantka z Wydziału Fizyki;
  • Kamil Bonas, student prawa, przewodniczący Samorządu Studentów UW;
  • Gelila Shumi Tolla, pochodząca z Etiopii studentka stosunków międzynarodowych.

– Każdy z nas ma swój powód. Stańmy ramię w ramię przeciw COVID-19. Zaszczepmy się – mówi w wideo promującym szczepienia prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW.

 

Bohaterowie filmu promocyjnego wymieniają powody, dla których warto się zaszczepić: „zależy mi na innych”, „wierzę w naukę”, „chcę podróżować po świecie”, „chcę studiować normalnie”, „chcę żyć normalnie”, „chcę żyć”.

 

Plakaty kampanii promocyjnej UW dotyczącej szczepień przeciw COVID-19: