Specjalnie dla studentów pierwszego roku zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie ważne informacje o uczelni. Jak zapisać się na zajęcia? Kiedy można wyjechać na wymianę zagraniczną? Czym jest USOS, punkty ECTS, oguny i lektoraty? Na jakie wsparcie można liczyć? Przewodnik dostępny jest w wersji elektronicznej i online.

W przewodniku „1. rok na UW” przedstawiamy możliwości, z których korzystają studenci Uniwersytetu Warszawskiego. Zajęcia dydaktyczne na UW w roku akademickim 2020/2021 wyjątkowo rozpoczną się 15 października.

Oprócz informacji związanych z tokiem studiów, dotyczących praw i obowiązków studenta, wymiany akademickiej, wsparcia psychologicznego czy prawnego w przewodniku znajdują się też kalendarz akademicki oraz dział dotyczący stypendiów i pomocy materialnej.

Są również uniwersyteckie mapy. Jedna z nich to mapa kampusu przy Krakowskim Przedmieściu, wokół którego znajduje się nie tylko wiele wydziałów i jednostek uczelnianych, ale także biura administracji czy Zarząd Samorządu Studentów. Druga, mapa Warszawy, pokazuje gdzie mieszczą się trzy uniwersyteckie kampusy, i jak się do nich dostać.

Tegoroczna edycja przewodnika dostępna jest w wersji elektronicznej (pdf) oraz online. W razie potrzeby, można ją również otrzymać w formach alternatywnych, np. w postaci wydruków brajlowskich. Ich przygotowaniem zajmuje się Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UW.

Przewodnik dla nowych studentów, wersja pdf

Przewodnik dla nowych studentów, wersja online

W semestrze zimowym 2020/2021zajęcia wychowania fizycznego odbywać się będą w formie stacjonarnej i zdalnej. Rejestracja na zajęcia rozpocznie się 24 września, o godz. 21.00.

Harmonogram rejestracji oraz więcej informacji znajduje się na stronie Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UW: http://wfisport.uw.edu.pl/