1 października o godz. 14.00  w Auditorium Maximum na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu odbędzie się uroczysta inauguracja kolejnego roku akademickiego na Uniwersytecie Warszawskim. Wykład pt. „Chirurgia mózgu. Współczesne możliwości terapeutycznej ingerencji w ośrodkowy układ nerwowy” wygłosi prof. dr hab. n. med. Mirosław Ząbek. Transmisja wydarzenia dostępna będzie na naszej stronie.

Uroczystość w Auli im. Adama Mickiewicza rozpocznie się od odśpiewania hymnu państwowego, po czym swoją przemowę wygłosi prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW.

Podczas inauguracji planowana jest wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Informacje dotyczące obsługi medialnej wydarzenia znajdują się na stronie Kancelarii Prezydenta RP >>

Następnie odbędzie się immatrykulacja, czyli włączenie nowych osób do grona studentów. Studenci I i II stopnia oraz doktoranci, którzy w postępowaniu rekrutacyjnym osiągnęli najlepsze wyniki, złożą przysięgę i odbiorą indeksy od rektora. Głos zabiorą przedstawiciele samorządu studentów i doktorantów.

Transmisja inauguracji, z tłumaczeniem na język angielski i polski język migowy oraz z napisami na żywo po polsku, dostępna będzie na naszej stronie.

Transmisja główna:
Transmisja z dostępnościami (tłumaczenie na j. angielski, polski język migowy oraz napisy na żywo) >>

Pierwszy w nowym roku akademickim wykład pt. „Chirurgia mózgu. Współczesne możliwości terapeutycznej ingerencji w ośrodkowy układ nerwowy” wygłosi prof. dr hab. n. med. Mirosław Ząbek – specjalista w zakresie neurochirurgii i neurotraumatologii.

Prof. Ząbek jest kierownikiem Kliniki Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Był krajowym konsultantem ds. neurochirurgii. Brał udział w pionierskich operacjach neurochirurgicznych: wszczepienia stymulatora mózgu w leczeniu dystonii, wszczepienia elektrod do głębokich struktur mózgu w zespole Tourette’a, głębokiej stymulacji mózgu chorych z chorobą Parkinsona. Jako jeden z nielicznych na świecie przeprowadził też serię operacji mózgu w krążeniu pozaustrojowym i głębokiej hipotermii.

Inauguracja odbędzie się w warunkach zgodnych z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Wszyscy zaproszeni na uroczystość goście będą proszeni o założenie maseczek ochronnych.

Ze względu na ograniczoną z powodu sytuacji epidemiologicznej liczbę miejsc wstęp na uroczystość jest możliwy tylko z zaproszeniami, które zostały rozesłane.

CAŁKOWITE OGRANICZENIE PARKOWANIA NA KAMPUSIE PRZY KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU

1 października 2020 r. (czwartek) – w związku z planowaną organizacją inauguracji roku akademickiego 2020/2021 – na terenie kampusu UW przy Krakowskim Przedmieściu będzie obowiązywało całkowite ograniczenie parkowania (nie dotyczy posiadaczy identyfikatorów ZDM na 2020 r.).

Przepustki uniwersyteckie w tym dniu nie będą honorowane.

W sytuacjach koniecznych prosimy o kontakt z Sekcją Zabezpieczenia Obiektów UW pod numerem tel. 22 55 20 807 lub 22 55 20 341.