W akcie solidarności z Turcją i Syrią oraz z osobami, które ucierpiały w wyniku trzęsienia ziemi, na Uniwersytecie Warszawskim została uruchomiona zbiórka darów rzeczowych dla poszkodowanych.

Prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW i społeczność uczelni wyrażają solidarność z Turcją i Syrią oraz wszystkimi osobami, które ucierpiały podczas trzęsienia ziemi. Zbiórkę darów na UW koordynuje Wydział Orientalistyczny UW.

Dary można składać w dwóch miejscach:

• w tymczasowym dziekanacie głównym Wydziału Orientalistycznego, w oficynie Pałacu Tyszkiewiczów Potockich (wejście D, parter), w godz. 9.00−15.00,
  • w tymczasowej siedzibie Wydziału Orientalistycznego UW przy ul. Tynieckiej 15/17, w godz. 8.00−12.00.
Przyjmowane dary

Artykuły przekazywane w ramach zbiórki muszą być nowe. Obecnie najpotrzebniejsze są artykuły, które przydają się w warunkach zimowych:

• koce,
  • śpiwory,
  • termosy,
  • power banki,
  • grzejniki gazowe,
  • agregaty,
  • przenośne toalety i łazienki,
  • namioty.

Jednostki UW, które chciałyby włączyć się w zbiórkę i zorganizować punkty przyjmowania darów u siebie, mogą skontaktować się z Wydziałem Orientalistycznym pod adresem: orient(at)uw.edu.pl.

Orient Kiermasz na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi

3 marca na Wydziale Orientalistycznym UW odbędzie się Orient Kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc rejonom, które ucierpiały w trzęsieniu ziemi.

Aktualnie można przekazywać dary (nowe i w dobrym stanie), które będą sprzedawane podczas kiermaszu. Może to być rękodzieło, ceramika, biżuteria, ozdoby, gry oraz książki, najlepiej związane z tematyką szeroko pojętego Wschodu. Dary, które nie zostaną sprzedane podczas marcowego kiermaszu, będą mogły znaleźć nabywców na kolejnych Orient Kiermaszach, organizowanych na Wydziale Orientalistycznym od kilku lat.

Ponadto, organizatorzy poszukują osób, które pomogą studentom i studentkom Wydziału Orientalistycznego przy realizacji kiermaszu.

Chęć przekazania darów oraz gotowość pomocy można zgłaszać do dr Marty Widy-Behiesse pod adresem m.widy-behiesse(at)uw.edu.pl.

Inne formy pomocy

Studenci UW, których rodziny zostały dotknięte katastrofą, mogą ubiegać się o przyznanie zapomogi. Zapomoga to jednorazowe świadczenie przyznawane osobie, która z przyczyn niezależnych od siebie znalazła się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej. Z tej formy pomocy mogą skorzystać studenci i uczestnicy studiów doktoranckich.

Wniosek jest składany przez USOSweb. Po zalogowaniu na stronie USOSweb na swoje indywidualne konto należy wejść do zakładki DLA WSZYSTKICH, a następnie WNIOSKI. Należy wypełnić wniosek o zapomogę w roku akademickim 2022/2023.

Maksymalna wysokość zapomogi wynosi 5500 zł, wypłacana jest jednorazowo i może zostać przyznana maksymalnie 2 razy w ciągu roku akademickiego.

W przypadku wątpliwości w zakresie wniosku o zapomogę należy wysłać wiadomość pod adresem: zapomogi(at)uw.edu.pl.

Więcej informacji na temat dostępnych świadczeń znajduje się na stronie Biura ds. Pomocy Materialnej:

Społeczność UW wspiera także zbiórkę pieniężną oraz zbiórkę darów dla osób poszkodowanych, organizowane przez Ambasadę Turcji w Polsce. Szczegółowe informacje >>