Prowadzenie programu „Alternator” w Radiu Kampus, unikalne uniwersyteckie szachy, trening badmintona z olimpijczykiem, sesja fotograficzna w uniwersyteckich plenerach i wnętrzach, powieść Olgi Tokarczuk z dedykacją – to najpopularniejsze aukcje UW na rzecz WOŚP. Uczelnia przygotowała łącznie 38 aukcji, z których zebrano ponad 22,5 tys. złotych.

 

Społeczność Uniwersytetu Warszawskiego po raz kolejny wsparła charytatywną zbiórkę, która w tym roku zostanie przeznaczona na sprzęt medyczny dla chorych na sepsę.

 

W tegorocznej edycji w organizację uniwersyteckich aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyło się 12 wydziałów i jednostek UW. Uczelnia przygotowała 38 aukcji. Najwięcej z nich wystawiły: Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UW, Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii oraz BUW.

 

Uniwersytecka zbiórka była prowadzona od 23 stycznia do 3 lutego. Można było wylicytować m.in. powieść Olgi Tokarczuk z dedykacją, uniwersyteckie szachy od rektora UW, wiosenne zwiedzanie Ogrodu Botanicznego UW czy taneczną przygodę z zespołem „Warszawianka”. Łącznie w aukcjach zebrano 22 570,16 zł. Dodatkowo w ramach uruchomionej przez Wydział Historii wirtualnej skarbonki udało się zebrać 900 zł.

 

Wśród aukcji, które okazały się najpopularniejsze i zostały najwyżej wylicytowane są:

 

  • Prowadzenie programu „Alternator” w Radiu Kampus – 6500 zł

Zwycięzca licytacji poprowadzi – z fachową pomocą – interaktywny, muzyczny program „Alternator” na antenie Radia Kampus. Główną ideą audycji jest kontakt ze słuchaczami, którzy głosują na ulubione piosenki. Głosowanie jest też pretekstem do rozmów na antenie z osobami dzwoniącymi.

 

  • Unikalne uniwersyteckie szachy – 1225 zł

Przedmiotem aukcji były szachy uniwersyteckie przekazane przez prof. Alojzego Z. Nowaka, rektora UW. Gra w szachy ma długą tradycję na uczelni, pierwszym oficjalnym mistrzem szachowym Polski (1926) był student matematyki na UW. Z 75 tytułów arcymistrzowskich przyznanym polskim szachistom, 14 przypadło zawodnikom związanym z UW, a drużyna szachistów z AZS UW zdobyła 8 medali na Drużynowych Akademickich Mistrzostwach Polski.

 

  • Trening badmintona z olimpijczykiem – 851 zł

Zwycięzca licytacji odbędzie 60-minutowy profesjonalny trening badmintona z Adrianem Dziółko, który reprezentował Polskę na Igrzyska Olimpijskich w Rio de Janeiro.

 

  • Sesja fotograficzna na UW – 780 zł

Na zwycięzcę czeka profesjonalna sesja zdjęciowa w plenerach i reprezentacyjnych wnętrzach Uniwersytetu Warszawskiego.

 

  • „Bieguni” z dedykacją noblistki  – 760 zł

Przedmiotem licytacji była powieść „Bieguni” Olgi Tokarczuk, noblistki, absolwentki Wydziału Psychologii UW, wyróżnionej tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego.