26 kwietnia to dzień, na który czekało wiele osób chcących studiować na Uniwersytecie. O godz. 10 rozpoczął się Dzień Otwarty. W tym roku wszystkie prezentacje odbyły się na kampusie głównym.

 

Przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 przed gmachem Dawnej Biblioteki rozstawionych zostało ponad 60 stanowisk, w których przez cały dzień prezentowały się uniwersyteckie jednostki. Można było dowiedzieć się o zasadach rekrutacji, o tym czego można nauczyć się na konkretnym kierunku, jakie są wymagania, a także poznać studentów oraz wykładowców.

 

A w środku? W auli i trzech innych salach wykładowych Dawnej Biblioteki odbyły się łącznie 24 spotkania z przedstawicielami różnych uniwersyteckich jednostek. Zaprezentowały się m.in. wydziały: Chemii; Dziennikarstwa i Nauk Politycznych; Geografii i Studiów Regionalnych; Geologii; Matematyki, Informatyki i Mechaniki; Nauk Ekonomicznych; Orientalistyczny; Prawa i Administracji oraz Psychologii.

Zobacz harmonogram

 

Hol budynku przemienił się w minilaboratorium, bo studenci nauk ścisłych zaprezentowali tam pokazy naukowe. O swoich badaniach opowiedzieli biolodzy, chemicy i fizycy.

 

Niektóre jednostki można było po prostu odwiedzić. Wydział Polonistyki, który znajduje się na terenie kampusu głównego, zaprosił kandydatów do swojego budynku. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 11 w sali nr 17 na pierwszym piętrze. W nowej siedzibie budynku wydziałów lingwistycznych przy ul. Dobrej 55 zaprezentował się Instytut Lingwistyki Stosowanej (godz. 13.00, sala 1.076).

 

Zapisy na studia na Uniwersytecie Warszawskim rozpoczynają się 9 czerwca. Katalog kierunków dostępny jest na stronie www.irk.uw.edu.pl.