11 maja po dłuższej przerwie został otwarty Ogród Botaniczny UW. Na odwiedzających czekają kwitnące lilaki, azalie i zawilce.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego 11 maja ponownie został otwarty dla mieszkańców Warszawy. Zwiedzający będą mogli podziwiać rozkwitające w maju lilaki, azalie, wawrzynek główkowy, złotokapy oraz zawilce. Osoby, które wybiorą się na spacer w pierwszych dniach po otwarciu ogrodu, będą miały jeszcze szansę zobaczyć kwitnące magnolie i tulipany.

 

Ze względu na szczególne okoliczności, zielona enklawa UW wraca do pracy w zmienionym trybie. Ogród będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-18.00, a w weekendy w godz. 10.00-18.00. Dla zwiedzających dostępny będzie jedynie park, szklarnie pozostaną zamknięte do odwołania. Wstęp do parku możliwy będzie wyłącznie przez bramę od strony Obserwatorium Astronomicznego. Z uwagi na wytyczne dotyczące zachowania bezpiecznej odległości pomiędzy zwiedzającymi oraz powierzchnię udostępnioną do zwiedzania, na terenie ogrodu został ustalony limit 200 wejść na godzinę.

 

Reguły sanitarne obowiązujące w przestrzeni publicznej dotyczą także Ogrodu Botanicznego. Goście przebywający na jego terenie powinni używać maseczek ochronnych, zachować dystans od innych spacerujących osób oraz korzystać z ławek parkowych pojedynczo. W miarę możliwości zwiedzający proszeni są także o dokonywanie płatności za wejście przy użyciu kart płatniczych.

 

Ogród Botaniczny UW mieści się przy Al. Ujazdowskich 4 w Warszawie. Został założony  w 1818 roku na terenie należącym wcześniej do Łazienek Królewskich i jest jednym z najstarszych tego typu parków w Polsce. Na ponad 5 hektarach powierzchni obejrzeć można ponad 5 tys. gatunków roślin, wśród których znajdują się pomniki przyrody, rośliny tropikalne, użytkowe czy lecznicze.