1 maja, po przerwie, zostanie otwarty ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Już wkrótce spacerujący będą mogli ponownie podziwiać panoramę miasta oraz wyjątkowe rośliny.

Od 1 maja mieszkańcy Warszawy będą mogli korzystać z ogrodu na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej 56/66. Po przedłużonej przerwie sezonowej ogród będzie otwarty dla spacerujących siedem dni w tygodniu, w godz. 8.00-20.00.

 

Ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie jest jednym z największych ogrodów dachowych w Europie. Składa się z dwóch części: górnej (o powierzchni 2000 m. kw.) i dolnej (o powierzchni 15000 m. kw.). Z dachu Biblioteki rozciąga się panorama miasta oraz widok na Wisłę. Odwiedzający – członkowie społeczności UW, mieszkańcy Warszawy i goście – mogą podziwiać w ogrodzie różnorodne rośliny, które w zależności od pory roku tworzą złote, karminowe, purpurowe lub niebieskie kompozycje. Ostatnio portal Lonely Planet uznał BUW wraz z ogrodami za jedną z najładniejszych bibliotek w Europie. Więcej informacji >>

 

Wraz z początkiem maja spacerujący będą mogli podziwiać kwitnące gatunki: miniaturową jabłoń na dachu BUW oraz różową wiśnię i forsycję w dolnej części ogrodu, położonej obok Biblioteki.

 

Reguły sanitarne obowiązujące w przestrzeni publicznej dotyczą także ogrodu na terenie Biblioteki. Odwiedzający proszeni są w tym szczególnym okresie o zakładanie maseczek i zachowanie odpowiedniego dystansu od innych osób podczas spaceru. Ze względu na to, że w ogrodzie znajdują się liczne poręcze, rekomendowane jest także zakładanie rękawiczek.

Godziny otwarcia ogrodu BUW:

1 maja – 30 września: godz. 8.00-20.00