Uniwersytet Warszawski Odwiedź nas

Zabytkowy teren Uniwersytetu Warszawskiego, położony w sercu miasta, przyciąga swą piękną architekturą. Rzeźbiarskie dekoracje budynków, okazałe wnętrza, zieleń otaczająca gmachy – czynią z kampusu przy Krakowskim Przedmieściu jedną z głównych atrakcji turystycznych Warszawy. Brama zwieńczona orłem stała się symbolem Uniwersytetu, a także obowiązkowym przystankiem dla zwiedzających Trakt Królewski.

 

Odrestaurowane z wielką dbałością zabytkowe gmachy to nie jedyne oblicze uczelni. Leżąca nieopodal głównego kampusu Biblioteka Uniwersytecka, oddana w 1999 roku, otworzyła nowy rozdział w historii architektury uczelni. Budynek zmienił charakter Powiśla, stał się jednym z ulubionych miejsc warszawian. Otwierane w kolejnych latach uniwersyteckie inwestycje są – tak samo jak BUW – nie tylko funkcjonalne, ale i ciekawe architektonicznie. Wzbogacają krajobraz Warszawy, a użytkownikom zapewniają komfortowe miejsce pracy i ciekawie zaaranżowane wspólne przestrzenie, w których mogą wypocząć.

 

 

Uniwersyteckie budynki skupione są w trzech dzielnicach Warszawy:
  • w Śródmieściu – na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu i w jego okolicach znajdują się wydziały, które kształcą studentów głównie na kierunkach humanistycznych i społecznych,
  • na Ochocie – w kwadracie ulic Żwirki i Wigury, Wawelskiej, Grójeckiej oraz Banacha znajdują się wydziały i jednostki badawcze zajmujące się naukami ścisłymi i przyrodniczymi,
  • na Służewcu znajduje się Wydział Zarządzania i część budynków Wydziału Lingwistyki Stosowanej.

Niektóre ośrodki uczelni położone są poza miastem, w Tatrach i nad Morzem Bałtyckim, a także poza granicami Polski – np. stacja terenowa w Kairze. W sumie do UW należy 120 budynków, ich łączna powierzchnia to blisko 400 tys. m² – ponad 3 razy więcej niż powierzchnia Pałacu Kultury i Nauki. Uczelnia posiada 600 tys. m² gruntów – to powierzchnia równa ponad 80 boiskom Stadionu Narodowego.

 

Mapy do pobrania

 

 

Mapa kampusu głównego UW (pdf)

 

Panoramy Google

Dawna Biblioteka Uniwersytecka,

Auditorium Maximum,

Pałac Kazimierzowski,

Biblioteka Uniwersytecka.

 

Zobacz także

Zwiedzanie z przewodnikiem

Uniwersyteckie kampusy otwarte są dla gości. Istnieje możliwość zwiedzenia zabytkowego terenu przy Krakowskim Przedmieściu z przewodnikiem. Szczegółowych informacji udziela Muzeum UW.

Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego
Pałac Tyszkiewiczów-Potockich
ul. Krakowskie Przedmieście 32

00-927 Warszawa
tel. 22 55 20 107 lub 55 20 591
fax 22 55 21 547

muzeum.uw(at)adm.uw.edu.pl

www.muzeum.uw.edu.pl

Spotkania informacyjne dla młodzieży

Istnieje możliwość zorganizowania spotkania informacyjnego dla młodzieży licealnej z klas III dotyczącego oferty studiów na Uniwersytecie. Szczegółowych informacji udziela Biuro Promocji UW.

Biuro Promocji

ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa

Pałac Kazimierzowski, pok. 8

tel. 22 55 24 060

promocja(at)uw.edu.pl

www.promocja.uw.edu.pl

Internetowy przewodnik po kampusie głównym

 

Przejście do przewodnika „Otwarty kampus” >>

Więcej o projekcie >>