Otwarty Kampus to wynik studenckiego projektu, w ramach którego powstała mapa online przedstawiająca lokalizacje strategicznych z punktu widzenia warszawiaków miejsc na terenie kampusu głównego UW. Stworzono ją z myślą nie tylko o studentach, ale też tych mieszkańcach stolicy i turystach, którzy, będąc w okolicy ul. Krakowskie Przedmieście, chcą coś zjeść, napić się kawy bądź skserować dokumenty. Właśnie takie punkty i lokale zainteresowani odkryją dzięki internetowemu przewodnikowi Otwarty Kampus. Jego inauguracja odbędzie się 8 października na kampusie głównym UW.

Tego dnia na placu przed siedzibą Instytutu Kultury Polskiej przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 odbędą się wydarzenia promujące powstałą stronę Otwarty Kampus. Zaplanowano m.in. spacery po kampusie, rozmowy z warszawiakami, poczęstunek, jak również pokazy nagrań filmowych i dźwiękowych oraz wystawę zdjęć podsumowujących realizowany w roku akademickim 2017/2018 Projekt Powiśle.

 

Przewodnik Otwarty Kampus to strona internetowa uruchomiona z inicjatywy studentek specjalizacji Animacja Kultury IKP UW. Jej adresatami są przede wszystkim warszawiacy poszukujący w centralnej części miasta miejsc, w których można odpocząć, zjeść posiłek czy skorzystać z poczty. 61 tego typu lokalizacji zostało umieszczonych na mapie online kampusu głównego UW. Podzielono je na sześć kategorii:

  • relaks (np. skwer przed budynkiem Dawnej Biblioteki, skwer przed Instytutem Kultury Polskiej);
  • jedzenie (np. kawiarnie, automaty z napojami i przekąskami);
  • usługi (np. Akademicka Poradnia Prawna, punkt ksero);
  • miejsca do nauki (np. czytelnia Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych, biblioteka i fonoteka Instytutu Muzykologii);
  • przechadzka (np. zwiedzanie Pałacu Kazimierzowskiego, spacer po szklarni);
  • toalety.

Przewodnik dostępny jest na stronie internetowej ok.uw.edu.pl.

 

Otwarty Kampus to część Projektu Powiśle zrealizowanego przez studentki i zespół specjalizacji Animacja Kultury IKP UW we współpracy z Pracownią Otwierania Kultury (Centrum Cyfrowe). W jego ramach przeprowadzone zostały twórcze badania społeczności i otoczenia warszawskiego Powiśla. Jednym z jego celów było nawiązanie nowych relacji między UW a instytucjami i mieszkańcami najbliższej okolicy kampusu głównego. Internetowy przewodnik Otwarty Kampus zaprojektowano podczas Medialabu prowadzonego przez Pracownię Otwierania Kultury w Centrum Cyfrowym.

 

Wydarzenie inaugurujące przewodnik Otwarty Kampus odbędzie się 8 października w godz. 17:00-19:00 na placu przed siedzibą IKP UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

 

Więcej o wydarzeniu: facebook.com.