– Współpraca między Uniwersytetem Warszawskim a mongolskimi uczelniami ma długą tradycję. Polscy studenci są silnie zaangażowani w odkrywanie Dalekiego Wschodu, wyrażając zainteresowanie studiami w Mongolii, Chinach, Japonii czy Singapurze – powiedział prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW podczas międzynarodowej konferencji „Mongolia i Mongołowie: Przeszłość i Teraźniejszość” na Uniwersytecie Warszawskim.

Organizowane przez Sekcję Mongolistyki i Tybetologii Wydziału Orientalistycznego UW oraz Ambasadę Republiki Mongolii w Polsce wydarzenie koncentrowało się na historii, kulturze i sztuce Mongołów oraz bieżącej sytuacji politycznej i gospodarczej.

 

– Współpraca między Uniwersytetem Warszawskim a mongolskimi uczelniami ma długą tradycję. Jestem wdzięczny Panu Ambasadorowi za wspieranie tych działań. Polscy studenci są silnie zaangażowani w odkrywanie Dalekiego Wschodu, wyrażając zainteresowanie studiami w Mongolii, Chinach, Japonii czy Singapurze. Uniwersytet Warszawski pozostaje zawsze otwarty dla waszych studentów, doktorantów i badaczy – powiedział prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW.

 

W międzynarodowej konferencji wzięli udział m.in. Barkhasyn Dorj, ambasador Mongolii w Polsce, oraz Dorjgochoogiin Odgerel z Funduszu Nauki i Technologii.

 

 

Jurta na kampusie

W trakcie dwudniowej konferencji „Mongolia i Mongołowie: Przeszłość i Teraźniejszość” odbyły się również wydarzenia kulturalne w tradycyjnej jurcie na kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu, przed budynkiem Starej Biblioteki. Na program składały się m.in. warsztaty składania jurty, koncert zespołu „Błękitna Mongolia” i zajęcia z łucznictwa mongolskiego „Sur Harvaa”.