Ukazał się wiosenny numer pisma uczelni „Uniwersytet Warszawski”. Gazeta dostępna jest w wersji papierowej i elektronicznej.

W najnowszym wydaniu można znaleźć informacje o najważniejszych wydarzeniach z życia uczelni, m.in. o wyborach władz rektorskich i dziekańskich, które w ostatnich miesiącach odbywają się na Uniwersytecie. Jest też tekst o nowym – dwudziestym pierwszym – wydziale, który zacznie działać na od początku września.

 

W tym numerze czytelnik znajdzie pierwszy odcinek nowego cyklu „Ostatnie transfery” o spółkach, które powstają na UW, aby komercjalizować badania. Są też wiele informacji o jubileuszowych wydawnictwach przygotowywanych na 200-lecie uczelni.

 

Czytelnik znajdzie również aktualności ze świata nauki. Jest m.in. o falach grawitacyjnych i zderzeniu czarnych dziur, które ostatnio wstrząsnęło światem nauki. Jest też o wpływie sztucznego światła na życie różnych organizmów, a także o badaniach archeologicznych na Bliskim Wschodzie i wystawie, którą dzięki nim można oglądać w Pałacu Kazimierzowskim do końca kwietnia.

 

Pismo uczelni „UW” dostępne jest wersji papierowej na kampusie głównym w Pałacu Kazimierzowskim, Auditorium Maximum i budynku dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej. W najbliższym czasie trafi również na wszystkie wydziały. Wersję elektroniczną można pobrać tutaj.