Zespół studentów prawa na UW zajął I miejsce w krajowym finale konkursu Jessup Moot Court Competition i będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym finale w Waszyngtonie.

Jessup Moot Court Competition to coroczny konkurs, który odbywa się od 57 lat. W tym roku biorą w nim udział reprezentanci pochodzący z 550 szkół wyższych. W polskim finale rozegranym między 10 a 12 lutego sprawy konkursowe dotyczyły m.in. walki z cyberterroryzmem w kontekście prawa międzynarodowego.

 

W krajowym finale zwyciężyła drużyna Uniwersytetu Warszawskiego w składzie: Wojciech Giemza, Łukasz Karsznicki, Michał Bałdowski oraz Justyna Daniło, trenowana przez Anitę Garnuszek z Katedry Międzynarodowego Prawa Prywatnego i Handlowego Wydziału Prawa i Administracji.

 

Po zaciętej rywalizacji z drużyną Uniwersytetu Jagiellońskiego sędziowie prof. Bill Bowring z University of London, prof. Samuel Bleicher z Georgetown University oraz mec. Bart Wasiak z kancelarii Arnold & Porter uznali, że I miejsce w konkursie oraz prawo reprezentowania Polski między 27 marca a 2 kwietnia w międzynarodowym finale w Waszyngtonie przypadnie właśnie UW.

 

Uniwersytecka drużyna zajęła również II miejsce w ogólnej klasyfikacji „najlepsze pisma procesowe”, a Wojciech Giemza zdobył I miejsce w kategorii „najlepszy mówca po stronie aplikanta” i II miejsce w ogólnej klasyfikacji „najlepszy mówca”.