Dostępna jest nowa wersja aplikacji mObywatel, dzięki której możliwe jest uruchomienie mLegitymacji studenckiej. Zmiany w programie zwiększają bezpieczeństwo danych i pozwalają na łatwiejsze logowanie.

Zaktualizowaną wersję aplikacji mObywatel można pobrać w sklepach App Store i Google Play. W programie wprowadzono nowy, silniejszy algorytm szyfrowania oraz zmiany usprawniające logowanie. Część użytkowników aplikacji może zostać poproszona o nadanie nowego PIN-u zabezpieczającego.

 

W związku ze zmianami wszystkie mLegitymacje wydawane od 20 grudnia będzie można aktywować, korzystając wyłącznie z nowych wersji aplikacji. mLegitymacje aktywowane przed tym terminem pozostają ważne.

 

Przed aktywacją mLegitymacji należy zaktualizować aplikację mObywatel do wersji:

 

 

mLegitymacje studenckie

Od lutego 2020 roku studenci UW mają możliwość zamawiania mLegitymacji studenckiej. To mobilna wersja dokumentu potwierdzająca status studenta i uprawniająca do korzystania z ustawowych ulg (m.in. zniżek w komunikacji miejskiej). Jej uruchomienie jest możliwe dzięki aplikacji mObywatel. Po zintegrowaniu tego systemu z aplikacją Mobilny USOS i połączeniu go z systemem uniwersyteckim możliwe jest instalowanie przez studentów UW mLegitymacji studenckiej na urządzeniu mobilnym.

 

Zamówienie, przedłużenie ważności albo unieważnienie mLegitymacji studenckiej możliwe jest za pośrednictwem aplikacji Mobilny USOS oraz serwisu USOSweb.