Zbliża się letnia sesja egzaminacyjna. Koniec roku akademickiego to też czas przygotowywania prac zaliczeniowych, projektów czy prezentacji. Jak co roku, Biblioteka Uniwersytecka wydłuża w tym okresie godziny pracy w ramach akcji „BUW dla sów”. Od 20 maja do 14 czerwca niektóre oddziały będą czynne aż do godz. 5.00 rano.

W dni powszednie (pn-pt) biblioteka zakończy pracę dopiero o godz. 5.00 rano kolejnego dnia. Do tej godziny będzie można skorzystać z Informatorium, Czytelni Ogólnej i Wolnego Dostępu. Nie będą natomiast czynne Wypożyczalnia i Magazyn. Biblioteka zachęca, aby w tym czasie korzystać z selfchecków, gdzie można samodzielnie wypożyczyć i zwrócić książki. Po godz. 22.00 nieczynne będą też obie szatnie. Czytelnikom zostaną jednak udostępnione szafki (kluczyki będą wydawane do godz. 21.00, a zwrócić należy je do godz. 4.30).

 

W soboty i niedziele godziny pracy Biblioteki nie ulegną zmianie. Żeby skorzystać z akcji, należy mieć przy sobie ważną kartę biblioteczną. Szczegółowy harmonogram akcji na stronie BUW.

 

W tym roku akademickim letnia sesja egzaminacyjna potrwa trzy tygodnie, od 10 do 30 czerwca.