„Jak wyhodować sałatę na Marsie?”, „Żelazna żaba z Mazur”, „Wszyscy jesteśmy chimerami”, „Czy rośliny mają w nocy ochotę na coś słodkiego?”, „Kleszcze i smartfony – czy jest się czego bać?” – to tylko niektóre tytuły wykładów i warsztatów, które odbędą się podczas tegorocznej Nocy Biologów na UW. Wydarzenie rozpocznie się 14 stycznia i będzie realizowane w całości zdalnie.

Na Wydziale Biologii UW odbędzie się XI Noc Biologów. Tematem przewodnim wykładów, warsztatów i wirtualnych quizów będzie różnorodność biologiczna. Wydarzenie organizowane w dniach 14–21 stycznia w całości odbędzie się zdalnie.

 

„Jak wyhodować sałatę na Marsie?”, „Żelazna żaba z Mazur”, „Wszyscy jesteśmy chimerami”, „Czy rośliny mają w nocy ochotę na coś słodkiego?”, „Kleszcze i smartfony – czy jest się czego bać?” – to przykłady wykładów i warsztatów, które odbędą się podczas tegorocznej Nocy Biologów na UW.

 

Cykl wirtualnych spotkań otworzy transmisja, podczas której zgłębiany będzie ogólnopolski temat wydarzenia „Różnorodność biologiczna: od genu po ekosystem” z perspektywy naukowców różnych specjalności. Każdy dzień z cyklu będzie dotyczył innego obszaru wiedzy. Będą to kolejno: Noc człowieka, Noc roślin, Noc zwierząt, MICROnoc, Noc ewolucji oraz Noc w laboratorium.

 

Wszystkie wydarzenia odbędą się zdalnie – w czasie rzeczywistym lub zostaną udostępniane w postaci nagrań na kanale YouTube Wydziału Biologii UW.

 

Będzie można dołączać do spotkań „na żywo” do momentu wyczerpania miejsc. Na niektóre z proponowanych warsztatów obowiązują limity.

 

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie Nocy Biologów >>