„Filozofia religii. Kontrowersje” to tytuł publikacji, która otrzymała nagrodę Rektora UW na Targach Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2019, odbywających się w Warszawie w dniach 23-26 maja.

Publikacja pod redakcją naukową prof. Jacka Hołówki i dr. Bogdana Dziobkowskiego z Uniwersytetu Warszawskiego została nagrodzona w konkursie o Nagrodę Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych. Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN.

W trakcie targów przyznano też Nagrodę Główną ACADEMIA 2019 dla najlepszej publikacji akademickiej i naukowej oraz Nagrodę Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych, a także szereg wyróżnień. Nagrodę Główną otrzymał podręcznik „Pediatria” (tom 1-3) pod redakcją profesorów Jacka Józefa Pietrzyka i Przemko Kwinty opublikowany przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nagroda Rektora Politechniki Warszawskiej trafiła do Oficyny Wydawniczej Politechniki Wrocławskiej za publikację dr. Jacka Wiszniowskiego pt. „Kształtowanie ulicy jako przestrzeni publicznej”.

Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie Warszawskich Targów Książki.