Trudno zostać dziennikarzem, jeśli nie ma się praktyki. Można ją zdobyć, ucząc się fachu w Akademickim Radiu Kampus. Przedstawiamy studenckie media na UW.

 

Nowy rok akademicki radio Kampus rozpoczyna nową ramówką. W czerwcu redaktorem naczelnym został Wojciech Rodek. Wprowadził zmiany programowe i nową oprawę dżinglową.

 

Między godz. 11 a 13 na antenie można usłyszeć nową audycję „Kampus Główny” o życiu młodych ludzi w stolicy. Znajdą się w niej tematy związane ze szkolnictwem wyższym, rozwojem osobistym, karierą zawodową i szukaniem pracy. – 1 października nadajemy program „Kampus Główny” z kampusu głównego UW. Będziemy do znalezienia i zobaczenia przy bramie. I do usłyszenia na 97,1 FM – mówi Piotr Topoliński, szef redakcji informacji i publicystyki radia Kampus.

 

Na antenie nie zabraknie audycji o nauce. W poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 13:45 na 97,1 FM pojawi się magazyn „Naukąt” podejmujący tematy nauk przyrodniczych, historii, psychologii i fizyki.

 

W nowym programie znalazło się więcej tematów warszawskich: – Rozmawiamy o wszystkim, czym żyje stolica – street arcie, warszawskich muzykach i artystach, miejskich aktywistach oraz szeroko pojętej kulturze miejskiej – mówi Wojciech Rodek, redaktor naczelny Akademickiego Radia Kampus.

 

Tradycyjnie na antenie Kampusa emitowane są utwory muzyki alternatywnej. – Gramy świeżych i często nieodkrytych jeszcze przez inne media artystów. Przeczesujemy zwykle nieznane w Polsce rejony muzyczne, czego efektem jest gatunkowo eklektyczna playlista stacji i ogromna ilość audycji autorskich. Bardzo ważna jest dla nas młoda polska muzyka, która stanowi znaczną cześć playlisty radia – zapewnia Wojciech Rodek.

 

Audycje prowadzą muzycy, didżeje i aktywiści tacy, jak Radek Łukasiewicz z zespołu Pustki, Włodek „Paprodziad” Dębowski z Łąki Łan i November Project, ekipa Dancehall Masakrah, Break da Funk, Michael Moritz.

 

Ci, którzy chcą dołączyć do ekipy radia, powinni napisać na adres rekrutacja(at)radiokampus.waw.pl. Najpierw będą pomagać dziennikarzom. Jeśli się sprawdzą, będą mogli przygotowywać własne relacje albo prowadzić audycje na żywo.

 

Słuchaj wywiadu z prof. Marcinem Pałysem, rektorem UW, na nowy rok akademicki: na antenie Radia Kampus