Uniwersytet Warszawski Media uniwersyteckie

Pismo „UW”Magazyn społeczności akademickiej Uniwersytetu odbiega formułą od wielu uczelnianych gazet pełniących funkcję kronik. Na łamach „UW” ukazują się nie tylko informacje o ciekawych wydarzeniach, lecz także o badaniach naukowych, sprawach szkolnictwa wyższego oraz opinie i komentarze inspirujące akademicką debatę. Zamieszczane są wywiady z pracownikami o ich pracy naukowej, a także o aktualnych problemach środowiska akademickiego. Pismo ukazuje się co dwa miesiące. Okazjonalnie wydawane są numery specjalne poświęcone np. projektom badawczym bądź architekturze zabytkowych gmachów uniwersyteckich.

 

Miesięcznik „Delta”

Przeznaczony jest dla pasjonatów nauk ścisłych oraz wszystkich tych, którzy o matematyce, fizyce, astronomii i informatyce chcą dowiedzieć się więcej. Gazeta wydawana jest na Uniwersytecie Warszawskim od 1974 roku. Autorami tekstów są najczęściej pracownicy naukowi UW oraz Polskiej Akademii Nauk. Miesięcznikowi towarzyszy również portal popularnonaukowy DeltaMi. Można tam znaleźć różnorodne artykuły w interesujący sposób wyjaśniające otaczające nas zjawiska przyrody, recenzje książek popularnonaukowych oraz informacje o tym, co w ostatnim czasie wydarzyło się w świecie nauk ścisłych.

 

Akademickie Radio Kampus Radio rozpoczęło nadawanie 1 czerwca 2005 roku jako pierwsza akademicka stacja radiowa w warszawskim eterze. Swój program kieruje przede wszystkim do studentów i pracowników naukowych, a także do licealistów i wszystkich tych, których interesuje tematyka akademicka. Zespół redakcyjny rozgłośni tworzą głównie studenci, którzy pracują jako wolontariusze. Pod nadzorem doświadczonych dziennikarzy przygotowują całodobowy program emitowany na 97,1 FM w Warszawie i 30 km od stolicy, a także w internecie i pakiecie nRadio. W audycjach poruszane są tematy ważne dla studentów – sprawy akademickie, planowanie kariery, kultura i sztuka. W ramówce radia nie brakuje także pozycji naukowych.

 

Studencka Telewizja Internetowa Uniwerek.TV Telewizja powstała z inicjatywy Zarządu Samorządu Studentów UW w maju 2010 roku. Debiutowała podczas juwenaliów, które były tematem jej pierwszych relacji. Zespół tworzą osoby, które pracują na zasadach wolontariatu. Uniwerek.TV w pierwszej kolejności kieruje swój przekaz do licealistów, studentów, absolwentów i młodych przedsiębiorców. Dziennikarze i reporterzy w swoich materiałach poruszają tematy związane z Uniwersytetem Warszawskim i życiem studenckim. Nie brak też relacji z wydarzeń pozauniwersyteckich, reportaży poruszających kwestie społeczne, tematy polityczne i kulturalne.

 

Telewizja naukowa ICM TV Telewizja działa w ramach Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW. Zespół doświadczonych dziennikarzy, operatorów i montażystów zajmuje się przygotowaniem produkcji multimedialnych dla środowiska naukowego. Realizuje m.in. transmisje, filmy promocyjne, reportaże, rejestracje konferencji, wywiady i felietony.

Pismo „UW”

Krakowskie Przedmieście 26/28

00-927 Warszawa

tel. 22 55 20 740, 55 24 066

pismo-uczelni(at)uw.edu.pl

Na wielu wydziałach studenci wydają własne gazety, m.in. Teka HistorykaUW/ażaj
SednoPDF

Miesięcznik „Delta”

Instytut Matematyki UW

Redakcja „Delty”, pokój 4020

tel. 22 55 44 402

delta(at)mimuw.edu.pl

ul. Banacha 2

02-097 Warszawa

www.deltami.edu.pl

 

Akademickie Radio Kampus 97,1 fm

Bednarska 2/4

00-310 Warszawa

tel. 22 827 72 00

promocja(at)radiokampus.waw.pl

www.radiokampus.waw.pl

 

Studencka Telewizja Internetowa Uniwerek.TV  

Krakowskie Przedmieście 24

tel. 602 675 575
kontakt(at)uniwerek.tv

www.uniwerek.tv

 

ICM TV

ul. Pawińskiego 5A

00-082 Warszawa

tel. 22 8749 104

tv(at)icm.edu.pl

www.icmtv.icm.edu.pl