5 marca rozpocznie się rejestracja na zajęcia Uniwersytetu Otwartego UW, oferowane w trzecim trymestrze roku akademickiego 2019/2020. Wśród 243 kursów są 64 nowości. Oferta UO obejmuje zajęcia z sześciu obszarów tematycznych: 1) kultury i idee, 2) języki świata, 3) człowiek i społeczeństwo, 4) prawo, biznes i IT, 5) nauka i środowisko, 6) rekreacja i hobby.

Do zupełnie nowych propozycji należą: „Kurs pięknego pisania, czyli kaligrafia dla początkujących”, „Biomimikra w architekturze – czego możemy nauczyć się od natury?”, „Jak samemu robić filmy do Internetu?”, „Balkan Express. Intensywny kurs języka serbskiego z elementami kultury”, „Ninasema Kiswahili – czyli język suahili od podstaw (poziom A1)”.

Kontynuowany będzie cykl wykładów „Ucz się od najlepszych”, czyli zajęcia prowadzone każdorazowo przez innego eksperta z danej dziedziny wiedzy. W tym trymestrze Uniwersytet Otwarty proponuje dwa takie kursy: „Bestiariusz UOUW, uniwersyteckie spotkania ze zwierzętami” oraz „Być szczęśliwym i nie dać się zwariować”. Pierwszy z nich przybliży tajniki życia zwierząt, a drugi dotyczy zagadnień z zakresu psychologii pozytywnej.

Oferta jest skierowana do osób od 16 roku życia. Opłaty za kursy 30-godzinnne wynoszą od 275 zł.

Uniwersytet Otwarty oferuje też intensywne kursy letnie. W tym roku zaplanowano 68 przedmiotów, realizowanych latem.

Pełna oferta kursów zostanie opublikowana na stronie Uniwersytetu Otwartego 3 marca, a zapisy na zajęcia rozpoczną się 5 marca o godz. 10.00. Rejestracja odbywa się przez stronę UO. Do rejestracji potrzebne jest konto słuchacza w systemie UOUW.