Uniwersytet Warszawski przygotował na semestr letni 2020/2021 ponad 100 kursów online dla studentów i doktorantów Sojuszu 4EU+. Rekrutacja zaczęła się 1 lutego i potrwa do 14 marca.

Studenci i doktoranci sześciu uczelni członkowskich Sojuszu 4EU+ Alliance (Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Karola, Uniwersytetu w Heidelbergu, Uniwersytetu Sorbońskiego, Uniwersytetu Kopenhaskiego i Uniwersytetu w Mediolanie) mogą skorzystać z oferty ponad 100 kursów przygotowanych przez UW na semestr letni 2020/2021. Studenci i doktoranci UW mogą się zapisać na zajęcia za pomocą swoich kont w USOSie – nie muszą rejestrować się za pomocą platformy Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK). Dla studentów pięciu uczelni zagranicznych Sojuszu została przygotowana specjalna rejestracja na platformie IRK.

Zajęcia będą związane z tematyką czterech programów flagowych 4EU+ (tzw. flagshipów). Wśród propozycji znajdują się m.in.: antropologia współczesności Czech, polskie hity filmowe, uczenie maszynowe, etyka środowiskowa czy ćwiczenia z języka niemieckiego.

Pełna lista kursów oferowanych przez UW dla studentów i doktorantów Sojuszu 4EU+ w semestrze letnim 2020/2021 >>

Rekrutacja rozpoczęła się 1 lutego i potrwa do 14 marca. Liczba miejsc jest ograniczona.

O przyjęciu na kurs decydować będzie kolejność zgłoszeń i/lub zgoda prowadzącego zajęcia. Wymagane jest potwierdzenie statusu studenta uczelni członkowskiej Sojuszu 4EU+ (poprzez przesłanie skanu legitymacji studenckiej lub zaświadczenia o statusie studenta).

Większość zajęć rozpocznie się 22 lutego.

Swoją ofertę dla studentów 4EU+ planuje też niedługo przedstawić Uniwersytet Mediolański.