Studenci Sojuszu 4EU+ mogą wziąć udział w kursach online oferowanych przez Uniwersytet w Mediolanie i Uniwersytet Genewski. Zajęcia odbędą się w semestrze letnim roku akademickiego 2022/2023. Swoją ofertę przedstawią wkrótce również inne uczelnie Sojuszu: UW, Uniwersytet Karola i Uniwersytet w Heidelbergu.

W semestrze letnim roku akademickiego 2022/2023 sześć uczelni Sojuszu 4EU+ (Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Genewski, Uniwersytet Karola, Uniwersytet w Heidelbergu, Uniwersytet w Mediolanie i Uniwersytet Sorboński) oferuje kursy online dla studentów 4EU+. Rekrutacja na zajęcia Uniwersytetu Sorbońskiego już się zakończyła. Obecnie można się zapisywać na kursy Uniwersytetu w Mediolanie i Uniwersytetu Genewskiego.

Zajęcia na włoskiej uczelni

Uniwersytet w Mediolanie ma w swojej ofercie ponad 40 kursów, m.in. Comparative Politics, English Business Communication, International Human Rights Law, Applied entomology, Logic of Computation and Information.

W zależności od wydziału oferującego kurs termin zgłoszeń upływa 8 stycznia, 10 lutego lub 17 marca.

O przeciwdziałaniu dezinformacji w Genewie

Studenci mogą się też zapisać na jeden kurs oferowany przez Uniwersytet Genewski: Critical thinking in the information age. Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak w dzisiejszym natłoku informacji zachować umiejętność krytycznego myślenia oraz dlaczego fake newsy i teorie spiskowe mogą wydawać się atrakcyjne.

Termin rejestracji upływa 31 stycznia.

Pełna lista dostępnych kursów wraz ze szczegółowymi informacjami na temat procedury rekrutacyjnej znajdują się na 4EU+ Student Portal.

Więcej informacji znajduje się na stronie 4EU+ >>