Stacja Badawcza Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW w Kairze wraz z lektoratem języka polskiego Uniwersytetu Ain Szams organizują „Polsko-Egipskie wieczory filmów o średniowieczu”.

Celem wydarzenia jest popularyzacja filmów polskich i egipskich dotyczących tematyki średniowiecza w Europie i na Bliskim Wschodzie. Filmy mają być okazją do rozmowy na temat Wieków Średnich, m.in. wypraw krzyżowych.

 

5 maja w domu Stacji Badawczej w Kairze zostanie wyświetlony film „Krzyżacy” w reżyserii Aleksandra Forda, zaś następnego dnia publiczność będzie mogła zobaczyć „Al Nasser Salah Ad Din” – tytuł polski „Saladyn”, reżysera Youssefa Shahina.

 

Projekcja filmu zostanie poprzedzona wprowadzeniem przygotowanym przez studentów lektoratu języka polskiego z Uniwersytetu Ain Szams.

 

Stacja Badawcza Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej w Kairze odpowiada za sprawny przebieg prac archeologicznych i konserwatorskich oraz reprezentowanie środowiska polskich badaczy w kontaktach z instytucjami zarządzającymi starożytnościami w Egipcie.

 

Więcej informacji na stronie Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej.