19 listopada Uniwersytet Warszawski skończył 207 lat. Dwa dni wcześniej w Bibliotece Uniwersyteckiej odbył się urodzinowy koncert. – Dziękuję Państwu za wyjątkowo liczne uczestnictwo w tej jakże ważnej dla Uniwersytetu Warszawskiego uroczystości – powiedział rektor UW prof. Alojzy Z. Nowak.

Uniwersytet Warszawski został powołany na mocy edyktu Aleksandra I z 19 listopada 1816 roku. Dla uczczenia uniwersyteckiego jubileuszu co roku tradycyjnie organizowany jest Koncert Urodzinowy.

Tegoroczny odbył się 17 listopada pod hasłem „Sceniczne harmonie”. Zgromadzeni w holu katalogowym Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie goście mieli okazję wysłuchać wykonań i obejrzeć występy uniwersyteckich zespołów artystycznych: Chóru Akademickiego pod dyrekcją Iriny Bogdanovich, Teatru Hybrydy oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Warszawianka” (od 30 października pod nazwą Teatr Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”). Autorski recital zaprezentował również wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista Sławek Uniatowski.

– Dziękuję Państwu za wkład w budowę silnej pozycji naukowej, badawczej, dydaktycznej i organizacyjnej Uniwersytetu i życzę całej naszej Społeczności Akademickiej kolejnych sukcesów – powiedział prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW.