12 maja na Uniwersytecie Warszawskim rozpocznie się muzyczne święto studentów. Wydarzenie odbędzie się na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu i potrwa dwa dni. 12 i 13 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

Juwenalia Uniwersytetu Warszawskiego to muzyczne święto organizowane przez Samorząd Studentów UW. Tegoroczne koncerty odbędą się 12 i 13 maja.

 

Na scenie przy Krakowskim Przedmieściu wystąpią m.in.

  • Białas, właśc. Mateusz Karaś – raper, freestyle’owiec i autor tekstów, który współpracował m.in. z Lankiem, Solarem, Whitem 2115 i Matą;
  • Elektryczne Gitary – polska grupa rockowa założona przez Kubę Sienkiewicza i Piotra Łojka. Chociaż oficjalny początek grupy to rok 1989, historia zespołu Elektryczne Gitary rozpoczęła się już w drugiej połowie lat 70.;
  • Happysad – polska grupa muzyczna, która zagrała ponad 1300 koncertów w całym kraju, zdobyła pięć platynowych i trzy złote płyty oraz pobiła rekordy frekwencji w kilkunastu największych klubach w Polsce;
  • Julia Rocka – jedna z najciekawszych debiutantek na polskim rynku muzycznym. Jej pierwszy singiel okupował szczyt polskiej listy Spotify Viral, a utwór „Oficjalna wersja zdarzeń” był pod koniec 2021 roku jednym z największych muzycznych trendów na TikToku.

 

 

Drugi dzień

13 maja scenę przejmą młode talenty społeczności akademickiej. Koncert rozpocznie się od występu zwycięzcy Stage4YOU, programu muzycznego dla młodych zespołów i solistów, organizowanego przez telewizję studencką Uniwerek.TV.

 

Kwazzy to niezależny artysta, który poprzez muzykę dokonuje wizualizacji swojego umysłu. Dalszą część wieczoru poprowadzi Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”. Widzowie będą mieli okazję podziwiać niezwykłe rozwiązania choreograficzne wzorowane na polskiej kulturze folklorystycznej oraz towarzyszące im piękne opracowania muzyczne na rozbudowany skład instrumentalny. Zwieńczeniem dni kultury studenckiej będzie impreza Silent Disco w Klubie Palladium, na którą każdy uczestnik Juwenaliów będzie mógł wejść bezpłatnie za okazaniem legitymacji studenckiej lub doktoranckiej albo biletu wstępu.

 

Miasteczko akademickie

Juwenaliom przez cały czas ich trwania będzie towarzyszyło Miasteczko Akademickie, w ramach którego odbędą się panele dyskusyjne z udziałem osób aktywnych społecznie oraz przedstawicieli trzeciego sektora. Wśród nich znajdą się m.in. reprezentanci Stowarzyszenia Program Czysta Polska, którzy zajmą głos na temat zachowań ekologicznych i odnawialnych źródeł energii.

 

Na uczestników czekają również animacje i konkursy przygotowane przez Zarząd Samorządu Studentów UW oraz sekcja gastronomiczna.

Harmonogram Juwenaliów 2023

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla osób posiadających legitymację studencką lub doktorancką. Pozostali mogą zaopatrzyć się w bilety w cenie 50 zł za osobę poprzez stronę biletomat.pl.

 

Juwenalia na UW są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

 

Wydarzenie na Facebooku >>