11 maja na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych odbędzie się koncert „Do upadłego. Oberek/Tarantella”. Podczas ostatniego w tym roku wydarzenia z cyklu „Universum Chopina – Muzyka klasyczna na UW” wykonane zostaną utwory m.in. Szymanowskiego i Chopina.

„Universum Chopina – Muzyka klasyczna na UW” to cykl koncertów muzyki klasycznej organizowany przez Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW wspólnie z Instytutem Muzykologii UW oraz Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina. Związany jest on z muzyką kompozytora i jej szerokimi kontekstami. Cykl składa się z sześciu tematycznych spotkań.

11 maja o godz. 18.00 w auli prof. Jana Baszkiewicza w Gmachu Audytoryjnym Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych odbędzie się ostatni koncert pt. „Do upadłego. Oberek/Tarantella”. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć utwory m.in. Karola Szymanowskiego, Fryderyka Chopina i Grażyny Bacewicz.

Koncert poprzedzi krótka prezentacja utworów przez pracowników Instytutu Muzykologii UW.