5 i 6 marca na Uniwersytecie Warszawskim odbywają się II edycja Językowych Targów Pracy. Wydarzenie skierowane jest zarówno do studentów kierunków lingwistycznych, filologicznych i  kulturoznawczych, jak i do wszystkich osób zainteresowanych wykorzystaniem języków w karierze zawodowej.

W trakcie dwóch dni targów uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez wystawców. Tematyka tych spotkań będzie dotyczyć umiejętności ważnych podczas ubiegania się o pracę (rozmowa kwalifikacyjna, przygotowywanie dokumentów rekrutacyjnych), specyfiki pracy z językami obcymi w wybranej branży oraz budowania swojej zawodowej przyszłości.

Językowe Targi Pracy to okazja do lepszego zrozumienia trendów współczesnego rynku pracy, a także nawiązania kontaktów z potencjalnymi pracodawcami. Są rezultatem kilkuletniej współpracy pomiędzy Biurem Karier UW oraz wydziałami Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii.

Podczas targów swoją ofertę zaprezentują jednostki UW, tj.: Wydział Lingwistyki Stosowanej, Wydział Neofilologii i Wydział Orientalistyczny, a także Inkubator UW, Biuro Współpracy z Zagranicą, Samorząd Studentów oraz Biuro Karier. Oprócz tego będzie możliwość zapoznania się z ofertą staży i praktyk oferowanych przez partnerów zewnętrznych.

Warsztaty będą prowadzone w języku polskim i angielskim w budynku przy ul. Dobrej 55.

Obowiązuje rejestracja.

Szczegółowe informacje wraz z programem wydarzenia są dostępne na stronie Biura Karier UW.