Do 31 sierpnia trwają zapisy na intensywny kurs języka polskiego dla obcokrajowców, którzy kształcą się na Uniwersytecie Warszawskim. Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawowe zwroty i słówka w języku polskim, które posłużą do efektywnej komunikacji, nie tylko na uczelni.

Jak co roku, Welcome Point UW przygotowuje dla  studentów zagranicznych intensywny dwutygodniowy kurs języka polskiego. Trzecia tura rejestracji przez system IRK rozpoczyna się 19 sierpnia i potrwa do końca miesiąca.

W kursie mogą wziąć udział:

• studenci drugiego i trzeciego roku studiów I stopnia;
  • studenci czwartego i piątego roku studiów jednolitych magisterskich;
  • studenci studiów II stopnia.

W trakcie 40 godzin zajęć słuchacze poznają podstawowe słownictwo i zwroty konieczne w komunikacji zarówno na uczelni, jak i w życiu codziennym. Podczas kursu będą też mieli okazję wysłuchać wykładów na temat kultury polskiej, a także poznać osoby z różnych stron świata, które przyjechały do Polski, by studiować na UW.

Kurs rozpocznie się 19 września i potrwa do końca miesiąca. Zajęcia będą prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 13.30 w formie stacjonarnej na terenie kampusu przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Językiem wykładowym będzie angielski.

Szczegółowe informacje o kursie dostępne są na stronie Welcome Point >>