Drużyna studentów informatyki Uniwersytetu Warszawskiego zajęła 14. miejsce podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym (ACM ICPC), które odbyły się w Pekinie.

W finale 42. Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym brało udział 140 trzyosobowych drużyn wyłonionych w eliminacjach, w których wystartowało 49 935 studentów z 3098 uczelni ze 111 krajów.

Drużyna studentów informatyki UW w finale mistrzostw zajęła 14. miejsce. Uniwersytet reprezentowali: Kamil Dębowski, Mateusz Radecki i Marek Sommer. Informatycy rozwiązali sześć z jedenastu zadań przygotowanych przez organizatorów konkursu. 14. miejsce było jednocześnie pierwszym miejscem niemedalowym i najlepszym ze wszystkich krajów regionu europejskiego, co zostało wyróżnione przez organizatorów tytułem Mistrza Europy. Zwycięzcą zawodów został zespół z Uniwersytetu Moskiewskiego.

Od lat trenerami drużyny z UW są profesorowie Jan Madey i Krzysztof Diks, którzy pracują na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Podczas tegorocznych zawodów w Pekinie prof. Diks otrzymał nagrodę Lifetime Coach Award. Wyróżnienie zostało przyznane mu przez Fundację ICPC za 20-krotne doprowadzenie drużyn UW do finałów zawodów.