1 października na Uniwersytecie rozpocznie się świętowanie dwusetlecia UW. Z tej okazji powstał specjalny system identyfikacji wizualnej.

 

Pracownicy Uniwersytetu w okresie obchodów jubileuszu uczelni mogą w stopce maila wstawić logo dwusetlecia UW, a do prezentacji multimedialnych wybrać specjalną oprawę.

 

Materiały identyfikacji wizualnej można pobrać ze strony promocja.uw.edu.pl/200-lecie-uw. W przypadku problemów lub pytań, należy kontaktować się z Edwardem Siechem z Biura Promocji UW, tel. 22 55 24 062, e-mail: e.siech@uw.edu.pl.

 

Świętowanie urodzin uczelni rozpocznie się lada dzień. W październiku na jubileuszowej stronie internetowej www.uw200.uw.edu.pl zawiśnie plan obchodów. Późną jesienią otwarta zostanie specjalna strefa UW z warsztatami, wykładami, debatami i imprezami kulturalnymi dla dzieci, dorosłych i seniorów, a uniwersyteccy eksperci będą udzielać porad. Na początku 2016 roku Narodowy Bank Polski wyemituje serię okolicznościowych monet.

 

Co miesiąc na antenie programu 1 Polskiego Radia można posłuchać audycji o uczelnianej historii. Losy Uniwersytetu, w rozmowie z Dorotą Truszczak, przybliża dr Robert Gawkowski z Archiwum UW. Symbolicznym początkiem przygotowań do obchodów dwusetlecia było uruchomienie licznika. 23 lutego 2014 roku na gmachu Dawnej Biblioteki zegar rozpoczął odliczanie ostatnich 1000 dni do 19 listopada 2016 roku, kiedy to minie 200 lat od wydania edyktu ustanawiającego Uniwersytet Warszawski przez cara Rosji i króla Polski Aleksandra I.