3 grudnia Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu świętuje 8. urodziny, a dwa dni później obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji pracownicy UCW wraz z wolontariuszami przygotowali kilka wydarzeń. Odbędą się m.in. „Misja: Kartka Świąteczna” i „Zimowa Wałówka”, czyli zbiórka karmy dla psów i kotów.

Od 2013 roku Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW zajmuje się promocją idei wolontariatu, pomaga w realizacji nowych projektów zgłaszanych przez członków społeczności akademickiej, a także pośredniczy między chętnymi do pomocy a organizacjami i instytucjami, które tej pomocy potrzebują. Tradycyjnie w okresie przedświątecznym pracownicy UCW UW oraz wolontariusze organizują wydarzenia, do których mogą dołączyć wszyscy studenci, doktoranci i pracownicy uczelni.

Grudniowy grafik UCW UW:
  • 6 grudnia (poniedziałek) o godz. 16.45 odbędzie się spotkanie online: Not only Skłodowska-Curie: Women in Science, które poprowadzi studentka Wydziału Biologii. Opowie historie wielkich umysłów świata nauki widziane z kobiecej perspektywy. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.
    Udział w nim można zgłaszać do 3 grudnia do godz. 10.00 poprzez stronę UCW UW.
  • 14 grudnia (wtorek) o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie online z behawiorystką zwierząt – Martą Kotarbińską z Fundacji Zwierzochron, która wyjaśni m.in. to, jak pies widzi świat, co komunikuje i jakie ma potrzeby. Udział w spotkaniu można zgłaszać do 10 grudnia do godz. 10.00 poprzez stronę UCW UW.
  • 16 grudnia (czwartek) o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie online: Book Talk – Back to Childhood, które poprowadzi studentka Wydziału Zarządzania, założycielka Studenckiej Grupy Dobrych Książek i Seriali. Podczas spotkania studenci UW i WUM będą mogli porozmawiać o ulubionych książkach z dzieciństwa. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.
    Udział w nim można zgłaszać do 10 grudnia do godz. 10.00 poprzez stronę UCW UW.
  • do 15 grudnia trwa tegoroczna odsłona „Misji: Kartka Świąteczna”. Tradycyjnie przed świętami Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW zachęca do przesyłania świątecznych życzeń, które trafią do seniorek i seniorów przebywających w Domu Pomocy Społecznej Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego w Warszawie. Więcej informacji.
  • do 28 stycznia trwa „Zimowa Wałówka” – to inicjatywa, dzięki której Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW pomaga potrzebującym zwierzętom. W tym roku przypada jej ósma odsłona. W siedzibie UCW UW w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, oraz w budynku Samorządu Studentów UW prowadzona jest zbiórka karmy dla potrzebujących psów i kotów. Więcej informacji.