13 czerwca odbędzie się drugi „Zielony Dzień na UW”. Pchli targ, wykłady o środowisku, warsztaty roślinnego gotowania, quizy z nagrodami, zbiórka elektrośmieci to niektóre z zaplanowanych atrakcji.

Uniwersytet Warszawski podejmuje liczne inicjatywy na rzecz ochrony klimatu. Jednym z działań jest szerzenie wiedzy o naszej planecie oraz promowanie ekologicznych rozwiązań infrastrukturalnych. Już 13 czerwca odbędzie się kolejny, drugi „Zielony Dzień na UW”, organizowany przez zespół Programu „Inteligentny Zielony Uniwersytet”.

 

prof. Alojzy Z. Nowak

rektor UW

 

prof. Ewa Krogulec

prorektor UW ds. rozwoju

 

„Zielony Dzień na UW” to jedna z licznych uniwersyteckich inicjatyw służących promowaniu ekologicznych rozwiązań i ochronie klimatu. Jego pierwsza edycja odbyła się 20 października 2023 roku. Kolejne wydarzenie zaplanowano na 13 czerwca.

 

Uczestnicy będą mogli wysłuchać jedenastu wykładów dotyczących m.in. zasobów wodnych, jedzenia roślinnego czy tras rowerowych w Warszawie.

 

Pchli targ

Podczas „Zielonego Dnia” Biuro Gospodarczo-Logistyczne UW, które prowadzi platformę „Drugie życie przedmiotów”, organizuje pchli targ. Będzie on okazją do wymiany drobnych sprzętów biurowych i elementów wyposażenia na uczelni.

 

Przedmioty można przynosić do 11 czerwca do:

  • sekretariatu Biura Gospodarczo Logistycznego: budynek Auditorium Maximum, I piętro, pok. 23 (kampus przy Krakowskim Przedmieściu);
  • portierni budynku na ul. Pasteura 7 (Kampus Ochota).

Środki ze sprzedaży przedmiotów wesprą Towarzystwo Krajoznawcze Krajobraz.

Zielony dzień odbędzie się 13 czerwca w godz. 10.00–15.00 w przestrzeniach wspólnych budynku wydziałów Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej UW przy ul. Dobrej 55.

Wydarzenie jest organizowane przez zespół Programu „Inteligentny Zielony Uniwersytet”.

 

Dodatkowe informacje oraz program