Uniwersytet Warszawski Dla mediów

Eksperci

Biuro Prasowe pośredniczy w kontaktach mediów z pracownikami uczelni. Dziennikarzy chcących uzyskać pomoc w tym zakresie prosimy o kontakt mailowy: media(at)uw.edu.pl. Godziny pracy biura: od 8.00 do 16.00 od poniedziałku do piątku.

 

Wjazd na teren UW i nagrywanie ekspertów

Wjazd ekip telewizyjnych na teren kampusu głównego UW (Krakowskie Przedmieście 26/28) możliwy jest po wcześniejszym zgłoszeniu i uzyskaniu zgody Biura Prasowego UW. Wizerunek UW może być wykorzystywany w materiałach dotyczących bezpośrednio uczelni oraz działalności osób aktualnie związanych z UW.

 

Aby dokonać zgłoszenia prosimy o przesłanie maila na adres media(at)uw.edu.pl. W wiadomości należy podać datę i godzinę planowanego nagrania, informację z kim zostanie przeprowadzone i na jaki temat, nazwę redakcji, kontakt do osoby odpowiedzialnej za materiał, numer rejestracyjny samochodu (jeśli niezbędny jest wjazd na teren kampusu UW) oraz informację przez którą bramę wjeżdżać będzie ekipa (od strony Krakowskiego Przedmieścia czy od ul. Oboźnej). Informacje te zostaną przekazane do uniwersyteckich strażników, aby umożliwić Państwu sprawny wjazd i wykonanie nagrania.

 

Komunikaty prasowe

 • 17.05.2022, TRZY KORONY DLA UW

Wydział Zarządzania UW uzyskał akredytację Association to Advance Collegiate Schools of Business. W ten sposób jako pierwsza szkoła uniwersytecka w Polsce dołączył do grona potrójnie akredytowanych uczelni o profilu biznesowym na świecie.

Pełny komunikat

 

 • 12.05.2022, DWUGŁOS O BIAŁORUSKIEJ REWOLUCJI

17 maja w Sali Senatu Pałacu Kazimierzowskiego na kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 odbędzie się wykład pn.: „Białoruś to nie Łukaszenka. Dwugłos o białoruskiej rewolucji”. Wystąpienie w ramach cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie” poprowadzą dwie prelegentki: prof. Anna Engelking i prof. Elżbieta Smułkowa. Wstęp wolny.

Pełny komunikat

 

 • 9.05.2022, AMBASADOR USA O CECHACH LIDERA

W Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego odbył się wykład Marka F. Brzezinskiego, ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce, na temat globalnego przywództwa w kontekście wojny na Ukrainie pt. „Global Leadership: Lessons from the Ukraine Crisis”.

Pełny komunikat

 • 6.05.2022, NOC MUZEÓW NA UW 2022

Z 14 na 15 maja miłośnicy Nocy Muzeów będą mogli odwiedzić także Uniwersytet Warszawski. Swoją ofertę przygotowały w tym roku: Biblioteka Uniwersytecka, Ogród Botaniczny i Wydział Orientalistyczny.

Pełny komunikat

 • 4.05.2022, INTERNETOWA REKRUTACJA KANDYDATÓW Z UKRAINY

Uniwersytet Warszawski we współpracy z Międzyuniwersyteckim Centrum Informatyzacji przygotował ogólnopolską platformę Internetowej Rekrutacji Kandydatów z Ukrainy. Platforma została przygotowana z inicjatywy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, by ułatwić kandydatom na studia, studentom, doktorantom i pracownikom uczelni oraz jednostek naukowych z Ukrainy zapoznanie się z ofertą kształcenia lub możliwościami podjęcia pracy zarobkowej w polskich uczelniach, a także instytutach naukowych.

Pełny komunikat

 

 • 27.04.2022, OKULARY DLA UCHODŹCÓW

W Akademickim Centrum Kształcenia Optometrystów na Wydziale Fizyki UW trwa akcja „Badania wzroku i okulary dla Ukrainy”. Osoby, które uciekły przed wojną w Ukrainie, mogą bezpłatnie zbadać swój wzrok oraz otrzymać odpowiednie okulary.

Pełny komunikat

 

 • 21.04.2022, SZCZYT KLIMATYCZNY TOGETAIR 2022

Wydarzenie odbywa się na Uniwersytecie Warszawskim od 20 do 22 kwietnia. ToGetAir 2022 obejmuje Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia. W Szczycie biorą udział eksperci uniwersyteccy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, a także ministerstw i samorządów wojewódzkich, reprezentanci spółek skarbu państwa, organizacji pozarządowych, koncernów międzynarodowych i mniejszych firm zaangażowanych w ochronę klimatu oraz mediów.

Szczegółowa tematyka debat znajduje się na oficjalnej stronie wydarzenia: https://togetair.eu/agenda.

Pełny komunikat

 

 • 11.04.2022, PROGRAM WIZYT BADAWCZYCH DLA STUDENTÓW I DOKTORANTÓW Z UKRAINY

Program „Study Visits Programme for Ukrainian Students and Doctoral Candidates at the University of Warsaw” to inicjatywa Uniwersytetu Warszawskiego skierowana do studentów i doktorantów z uczelni ukraińskich, którzy przekroczyli granicę Polski po 24 lutego 2022 roku i kształcili się na uczelniach ukraińskich w roku akademickim 2021/2022. Warunkiem uczestnictwa jest zobowiązanie do podjęcia badań naukowych na UW. Dofinansowanie będzie pochodzić z „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (IDUB).

Pełny komunikat

 

 • 8.04.2022, WIZYTA PREMIER REPUBLIKI MOŁDAWII NA UW

8 kwietnia w Sali Senatu Pałacu Kazimierzowskiego odbyło się spotkanie z Natalią Gavrilițą, premier Republiki Mołdawii, która wygłosiła wykład pt. „Europejska perspektywa Republiki Mołdawii”. Spotkanie ze społecznością UW było jednym z punktów odbywającej się od 7 do 9 kwietnia wizyty dyplomatycznej w Warszawie.

Pełny komunikat

 

 • 7.04.2022, DZIEŃ OTWARTY UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

Uniwersytet Warszawski z myślą o swoich przyszłych studentach organizuje Dzień Otwarty, podczas którego będzie można zapoznać się z ofertą studiów oraz zasadami rekrutacji. 23 kwietnia na kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 na kandydatów czekać będą przedstawiciele wszystkich uczelnianych jednostek, a także uniwersyteckich biur, samorządów, kół naukowych i organizacji studenckich.

Pełny komunikat

 

 • 7.04.2022, UW W DZIEDZINOWYM RANKINGU QS WORLD UNIVERSITY 2022

W tegorocznej edycji zestawienia Quacquarelli Symonds World University Rankings by Subject (QS) Uniwersytet Warszawski został sklasyfikowany na liście rankingowej w ramach 22 różnych dyscyplin naukowych. Najwyżej, w przedziale 51-100, znajduje się archeologia.

Pełny komunikat

 

 • 5.04.2022 , O KLIMACIE: SZÓSTY RAPORT IPCC

Odchodzenie od paliw kopalnych i inne działania zmierzające do ograniczenia zmiany klimatu wiążą się zarówno z korzyściami, jak i kosztami. Ważną rolę w tym procesie, zwłaszcza w Europie, będą odgrywać nowe technologie pochłaniania dwutlenku węgla, a także świadomość, że nie ma jednej drogi transformacji energetycznej. Międzyrządowy Zespół ds. Zmiany Klimatu (IPCC) przedstawił kolejną część szóstego raportu o klimacie Ziemi. Jego współautorem jest dr Jan Witajewski-Baltvilks z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW.

Pełny komunikat

 

 

Zadania Biura Prasowego

→ kompleksowa obsługa mediów, w tym m.in. obsługa prasowa wydarzeń i projektów, pośredniczenie w kontaktach mediów z pracownikami,

→ prowadzenie stron internetowych uczelni: www.uw.edu.pl, en.uw.edu.pl,

→ przygotowywanie Sprawozdania rocznego rektora UW, pisma uczelni „UW”, materiałów informacyjnych,

→ przygotowywanie materiałów filmowych,

→ obsługa narzędzi komunikacyjnych: mailingu (dla odbiorców wewnętrznych), newslettera (dla odbiorców wewnętrznych i zewnętrznych), aplikacji Mobilny USOS (informacja dla jednostek dot. modułów aplikacji służących do komunikacji ze społecznością – pdf), konta twitter.com/UniWarszawski.

 

Biuro dba o spójność komunikacji uczelni poprzez wspieranie jednostek: opiniowanie i konsultowanie ich działań o charakterze informacyjnym lub promocyjnym, a także monitorowanie samodzielnych działań jednostek w tym zakresie.

 

Biuro Prasowe

Krakowskie Przedmieście 26/28

Pałac Kazimierzowski, I piętro, pok. 11

tel. 22 55 20 740

media(at)uw.edu.pl

pon. – pt., 8.00 – 16.00

 

https://twitter.com/UniWarszawski

Rzecznik prasowy

dr Anna Modzelewska (biogram)

rzecznik@uw.edu.pl

+48 602 262 552

Zespół Biura Prasowego

Olga Dorczuk

Katarzyna Jäger

Olga Laska

Daiwa Maksimowicz

Anna Stobiecka

Justyna Weber

Izabela Wołczaska

Karolina Zylak

Pytania w sprawie kontaktu do ekspertów, prosimy kierować na adres: media@uw.edu.pl.

Adresy mailowe pracowników można także sprawdzać samodzielnie, korzystając zSpisu Pracowników >>

Dziennikarzy zainteresowanych otrzymywaniem komunikatów prasowych prosimy o dopisanie się do listy mailingowej mediów.