Dziś poznamy zwycięzców 26. finałów konkursu EUCYS. Transmisja online z ceremonii zamknięcia, podczas której poznamy laureatów rozpocznie się o godz. 13.00.

 

W Bibliotece Uniwersyteckiej przez trzy dni stało ponad 80 naukowych stanowisk. W każdym prezentacja innych badań, które prowadzą młodzi naukowcy. O swoich pomysłach opowiadali podczas 26. finałów konkursu EUCYS. Dziś dowiemy się czyje projekty były najlepsze. Jury podjęło już decyzję. O tym kto zwyciężył dowiemy się o godz. 13.00. Wtedy w Auditorium Maximum odbędzie się ceremonia podsumowująca cały konkurs.

Transmisja online (od godz. 13.00)

 

 

Pierwszy raz w historii finały konkursu, organizowanego od 25 lat przez Komisję Europejską, odbywają się w Polsce, na Uniwersytecie Warszawskim. Biorą w nich udział przedstawiciele 36 państw, są wśród nich młodzi matematycy, biolodzy, chemicy, fizycy, językoznawcy czy informatycy. Polskę reprezentuje trójka licealistów z Poznania, Słupska i Warszawy.

Czytaj więcej

 

Konkursowe doświadczenia pokazują, że wielu uczestników zostaje później naukowcami. Tak było w przypadku znanego paleontologa, dr. Grzegorza Niedźwieckiego, który po zwycięstwie w 2000 roku skończył studia i obronił doktorat na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie pracuje w Centrum Biologii Ewolucyjnej na Uniwersytecie w Uppsali, w Szwecji.

Czytaj więcej