Niewielki format, 32 strony, spora dawka informacji o Uniwersytecie, Warszawie i Polsce oraz mapa z alternatywną wycieczką po mieście. To prezent dla uczestników konkursu EUCYS, który rozpoczyna się na UW.

 

W środku znajdują się nie tylko informacje o samym konkursie. W numerze specjalnym pisma uczelni „Uniwersytet Warszawski” zamieściliśmy wiele faktów, liczb i ciekawostek związanych z samym Uniwersytetem, tegorocznym gospodarzem EUCYS-a. Można przeczytać o tym czym zajmują się naukowcy pracujący na największej i najlepszej polskiej uczelni, poznać ofertę dydaktyczną UW oraz historie laureatów konkursu z poprzednich lat, którzy swoją naukową karierę związali później z Uniwersytetem.

 

Są też rady uniwersyteckich wykładowców, nie tylko dotyczące uprawiania nauki i prowadzenia badań, ale również sposobów na ćwiczenie pamięci i walkę ze stresem. W wolnej chwili, aby zaktywizować umysł, zapraszamy wszystkich do siłowni umysłowej na rozwiązywanie zagadek logicznych.

 

Poza główną trasą

 

Podczas pięciu dni pobytu w Warszawie, oprócz konkursowych zmagań na uczestników czeka wiele atrakcji. Wybiorą się m.in. na spacer z przewodnikiem po Starym Mieście. My proponujemy też inną, samodzielną wyprawę. Do publikacji dołączyliśmy mapę, którą można zabrać ze sobą na wycieczkę.

 

Zwiedzanie rozpocznie się od miejsca, w którym finaliści spędzą najwięcej czasu – Biblioteki Uniwersyteckiej. To nie tylko budynek, w którym znajduje się największy akademicki księgozbiór w kraju, ale również ciekawe miejsce pod względem architektonicznym. Trasa rozpoczyna się od jego dachu. Do odwiedzenia jest 12 punktów.

 

Dla tradycjonalistów proponujemy Warszawę w wersji klasycznej: Stare Miasto, Łazienki Królewskie, Pałac w Wilanowie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik.

Pobierz mapę