W najnowszym światowym uczelnianym rankingu, przygotowywanym przez Quacquarelli Symonds, Uniwersytet Warszawski zajął 284. miejsce, awansując w stosunku do poprzedniego roku o 24 pozycje. Jednocześnie został sklasyfikowany najwyżej wśród uczelni w Polsce.

QS World University Rankings jest jednym z najbardziej prestiżowych zestawień uczelni na świecie. W edycji 2023 uwzględniono łącznie niemal 1500 instytucji. Ranking opiera się na ośmiu wskaźnikach: renomie uczelni, reputacji wśród pracodawców, cytowalności, stosunku liczby studentów do liczby wykładowców, liczbie studentów i pracowników z zagranicy, międzynarodowej sieci badawczej (wskaźnik nieważony) oraz wynikach dotyczących zatrudnienia absolwentów (wskaźnik nieważony).

Uniwersytet Warszawski kolejny rok z rzędu awansował w rankingu. W QS World University Rankings 2023 zajął 284. miejsce (24 pozycje wyżej niż rok wcześniej), 119. w Europie i 1. w Polsce.

Oprócz UW w zestawieniu sklasyfikowano również 21 innych polskich uczelni.

Pełne wyniki rankingu QS World University Rankings 2023 znajdują się na stronie QS Top Universities >>