W lipcu i wrześniu odbędą się kolejne szkoły letnie dla studentów (w Sejnach) i doktorantów (w Trójmieście). Obie szkoły są finansowane z ZIP i skierowane do osób uczących się na UW na kierunkach humanistycznych i społecznych.

Szkołę dla studentów o nazwie „Poza faszyzm: od diagnozy zjawiska do możliwego przeciwdziałania” organizuje Wydział Filozofii i Socjologii UW w dniach 15-24 lipca w Sejnach. Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim, m. in. w Ośrodku Pogranicze, specjalizującym się w dialogu międzykulturowym. Chęć udziału można zgłaszać do 30 czerwca.

 

Zaplanowana na dni od 2 do 11 września szkoła pn. „Czas wolny jako kategoria badawcza w badaniach nad XIX i XX wiekiem” to propozycja dla doktorantów. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 lipca. Celem szkoły jest zapoznanie młodych naukowców z praktycznym wymiarem prowadzenia badań nad społeczeństwem i kulturą XIX i XX wieku oraz integracja środowiska badaczy zajmujących się tą tematyką. Szkołę organizuje Wydział Historyczny UW.

 

Udział w szkołach jest bezpłatny. Szczegółowe informacje, zasady rekrutacji oraz programy i regulaminy szkoły są dostępne na stronach ZIP:

>> Szkoła dla studentów

>> Szkoła dla doktorantów

 

Przypominamy, że trwają też zapisy na szkołę letnią dla doktorantów „Migracje przymusowe – interwencje antropologiczne” (do 30 czerwca).