20 lutego na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się spotkanie z cyklu „8 Wykładów na Nowe Tysiąclecie”, podczas którego prelekcję zatytułowaną „8 dekad propagandy” wygłosi Jacek Fedorowicz.

Jacek Fedorowicz jest aktorem, satyrykiem i autorem programów rozrywkowych. Karierę artystyczną rozpoczął jako jeden z założycieli teatru studenckiego Bim-Bom, który działał w Gdańsku w latach 50. Od lat 60. występował w telewizji i rozgłośniach radiowych. Był członkiem „Solidarności”. W czasie stanu wojennego działał w Prymasowskim Komitecie Pomocy Osobom Pozbawionym Wolności i ich Rodzinom.

W latach 1995-2005 był autorem i prowadzącym programu satyrycznego „Dziennik Telewizyjny”. Zagrał również w kilkunastu filmach, m.in. w komedii Stanisława Barei „Nie ma róży bez ognia”, w której wystąpił w roli głównej. Jest autorem książek i karykatur.

Wykład „8 dekad propagandy” odbędzie się 20 lutego o godz. 17.00 w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej. Wstęp na wydarzenie jest wolny.