„Puls Medycyny” ogłosił listę stu najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia. Na liście jest prof. Zbigniew Izdebski z Wydziału Pedagogicznego. Jedyny w tym gronie nie jest lekarzem.

Ranking 2016 został opracowany dla dwóch kategorii: rola w systemie ochrony zdrowia i wpływ na rozwój medycyny. Prof. Zbigniew Izdebski znalazł się na liście związanej z medycyną na 49 miejscu. Jest seksuologiem i pedagogiem. Pracuje w Katedrze Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii. Prowadzi badania z zakresu seksuologii, np. seksualności w cyklu życia człowieka (młodzieży, osób dorosłych, osób starszych) albo osób niepełnosprawnych. Jest autorem raportów i publikacji, m.in. opracowań „Ryzykowna dekada. Seksualność Polaków w dobie HIV/AIDS. Studium porównawcze 1997-2001-2005” oraz „Seks po polsku. Zachowania seksualne jako element stylu życia Polaków”.

 

Redakcja „Pulsu Medycyny” wytypowała trzysta osób, które oceniało jury. Wzięło ono pod uwagę osiągnięcia i dokonania wybranych osób w 2015 roku, reputację zawodową i wpływy w środowisku medycznym oraz siłę publicznego oddziaływania.