Zespół studentów z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki odniósł zwycięstwo w XXIV Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym. Studenci Jakub Boguta, Konrad Paluszek i Mateusz Radecki jako jedyni rozwiązali wszystkie 12 zadań przygotowanych przez organizatorów. Reprezentanci UW zajęli także miejsca: 3, 5, 16, 17 i 25.

Od 30 listopada do 3 grudnia w Pradze startowały 74 drużyny reprezentujące najlepsze szkoły wyższe uczące informatyki z Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier.

 

Mimo przeciwności technicznych w czasie zawodów, zwycięski zespół z UW wyprzedził zdecydowanie zespół z Uniwersytetu w Zagrzebiu, który zakończył zawody z 10 zadaniami. Zwycięzcy będą reprezentować Uniwersytet Warszawski po raz 25 z rzędu w finałach Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, które odbędą się w kwietniu przyszłego roku w Porto.

 

3 miejsce w zawodach, także z 10 zadaniami, zajął zespół z WMIM UW: Maciej Hołubowicz, Dawid Jamka, Jan Tabaszewski.

 

W pierwszej piątce znalazł się jeszcze jeden zespół studentów WMIM, który rozwiązał 8 zadań: Karol Kaszuba, Łukasz Kondraciuk i Aleksander Łukasiewicz.

 

Uniwersytet Warszawski był jeszcze reprezentowany przez trzy zespoły w składach: Konrad Czapliński, Mateusz Puczel, Juliusz Straszyński; Franciszek Budrowski, Paweł Pawlik, Stanisław Strzelecki; Juliusz Pham, Rafał Łyżwa, Antoni Żewierżejew; które zajęły odpowiednio miejsca 16, 17 i 25.

 

W tym roku przygotowaniami do zawodów studentów WMIM kierowali mistrzowie z lat ubiegłych: Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz i Marek Sokołowski.

 

Wsparcia w czasie przygotowań zawodników do mistrzostw udzieliły Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu „Najlepsi z najlepszych! 3.0.” oraz wypróbowani od lat sponsorzy drużyn z UW PKO Bank Polski i Atende SA, a także władze Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki.

 

Więcej o wynikach zawodów The 2018 Central Europe Regional Contest można znaleźć na stronie: contest.felk.cvut.cz/18cerc/contest.html.