Pracownie, organizacja zajęć, pomoce do uczenia się. Na te cele komisja konkursowa Funduszu Innowacji Dydaktycznych na UW przeznaczyła ponad milion złotych.

Fundusz Innowacji Dydaktycznych powstał na Uniwersytecie w 2004 roku. Komisja konkursowa już 13. raz przyznała finansowanie wydziałom i jednostkom na stworzenie nowych laboratoriów, wzbogacenie ćwiczeń dla studentów czy kursy internetowe. Tym razem pieniądze zostaną przeznaczone na 16 przedsięwzięć.

 

Najwięcej, bo 6 projektów, otrzyma finansowanie na Wydziale Biologii, po 2 na wydziałach Chemii i Fizyki. Największe kwoty trafią na:

 

  • Wydział Biologii na przedsięwzięcie „Technologie fermentacyjne w mikrobiologii przemysłowej – projektowanie i optymalizacja metod produkcji” – 158 tys. zł,
  • Wydział Biologii na projekt „Genetyka molekularna (meta)genomika i bioinformatyka na potrzeby współczesnej mikrobiologii – stworzenie nowoczesnej pracowni bioinformatyczno-molekularnej” – 125 tys. zł,
  • Wydział Geografii i Studiów Regionalnych na „Zastosowanie mobilnego GIS w pozyskaniu danych środowiskowych w czasie rzeczywistym” – 120 tys. zł.

 

Pomoc dostaną też np. autorzy wniosków, którzy na Wydziale Psychologii chcą przygotować programy komputerowe do diagnozy i rehabilitacji neuropsychologicznej pacjentów z uszkodzeniami mózgu, oraz ci, którzy na Wydziale Orientalistycznym chcą nauczać języków japońskiego i chińskiego w alternatywny sposób.