16 i 17 lutego w ICM studenci informatyki zmierzą się w hackathonie. Konkurs zostanie rozegrany przy użyciu superkomputerów. Zgłoszenia do 31 stycznia.

„Map the Gap” to pierwsze wydarzenie z cyklu „Wielkie wyzwania programistyczne” organizowanego przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW. Hackathon skierowany jest do programistów zainteresowanych tematyką Big Data.

 

Uczestnicy zawodów będą opracowywać najlepszy układ sieci światłowodowych, tak aby umożliwić dostęp do szerokopasmowego Internetu jak największej liczbie użytkowników zamieszkujących obszary wykluczone cyfrowo. Będą pracowali na dużych zbiorach danych pochodzących z zasobów publicznych, a do zadań obliczeniowych wykorzystają infrastrukturę ICM – komputery znajdujące się na liście 500 najszybszych komputerów na świecie.

 

Chętni do wzięcia udziału w hackathonie mogą się rejestrować do 31 stycznia na stronie wwp.icm.edu.pl. Zespoły mogą liczyć od 2 do 4 zawodników, głównie studentów i doktorantów. Turniej potrwa 30 godzin.

 

Honorowym patronatem hackathon „Map the Gap” objęły Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Cyfryzacji i Urząd Komunikacji Elektronicznej. Partnerami wydarzenia i fundatorami nagród są Orange i Cisco.