18 października odbędzie się pierwsze w tym roku akademickim spotkanie z cyklu „8 Wykładów na Nowe Tysiąclecie”. O początkach narodu polskiego powie prof. Henryk Samsonowicz.

„8 Wykładów na Nowe Tysiąclecie” to prelekcje, które na Uniwersytecie Warszawskim odbywają się od 2000 roku. Do tej pory uczestnicy mogli wysłuchać ponad 120 wykładów. Wygłosili je wybitni badacze specjalizujący się w różnych dziedzinach nauk, a także działacze społeczni, politycy czy ludzie kultury.

 

Najbliższy wykład prof. Samsonowicza zatytułowany „Początki narodu polskiego…?” rozpocznie się o godz. 17.00 w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej (Krakowskie Przedmieście 26/28).

 

Prof. Henryk Samsonowicz z Uniwersytetem Warszawskim, a szczególnie z Instytutem Historycznym, jest związany od prawie 70 lat. W niespokojnych latach 1980-1982 był rektorem UW. Zajmuje się historią średniowiecza. Jest autorem ponad 800 prac naukowych.

 

W jednym z wywiadów powiedział: „Jestem patriotą Uniwersytetu Warszawskiego i patriotą uniwersytetów w ogóle, które stanowią znaczący dorobek europejskiej cywilizacji”.