19 maja na UW prezydent Republiki Słowenii, Borut Pahor, wygłosi prelekcję, która będzie połączona z debatą. Spotkanie zatytułowane „Let’s talk about Europe” będzie okazją do rozmowy na temat przyszłości Starego Kontynentu.

Tematyka wykładu prezydenta Słowenii ma nawiązywać do ubiegłorocznego listu prezydentów państw członkowskich Unii Europejskiej, który został przygotowany z okazji Dnia Europy. Po prelekcji odbędzie się debata o sprawach takich, jak: przyszłość Europy, zmiany klimatu, rynek pracy, bezpieczeństwo i wyzwania związane z obecną sytuacją geopolityczną.

 

Spotkanie odbędzie się o godz. 13.00 w Sali Senatu (Pałac Kazimierzowski, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28). Chęć uczestnictwa należy zgłosić mailowo, pod adresem promocja(at)uw.edu.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Borut Pahor został prezydentem Słowenii w grudniu 2012 roku. Wcześniej był deputowanym parlamentu swojego kraju i jego premierem, a także posłem do Parlamentu Europejskiego. Jest specjalistą w zakresie stosunków międzynarodowych.