Najwięcej wydarzeń związanych z 200-leciem UW odbędzie się w maju i czerwcu 2016 roku. O tych najbliższych informacje można znaleźć już na jubileuszowej stronie internetowej.

Coraz bliżej 200 lat UW. Pojawia się też sporo jubileuszowych informacji. Wszystkie zgromadzone są teraz na jednej stronie. Na www.uw200.pl znajduje się na bieżąco aktualizowany program obchodów oraz wyszukiwarka najbliższych wydarzeń. Przygotowano wykłady popularnonaukowe, wystawy, koncerty i inne spotkania. Odbędą się m.in. Światowy Zjazd Absolwentów i regaty ósemek wioślarskich.

 

Kulminacja obchodów przypada na 19 listopada. W dniu urodzin uczelni, na zakończenie świętowania, odbędzie się Galowy Koncert Jubileuszowy w Filharmonii Narodowej. W programie: premierowe wykonanie utworu Pawła Szymańskiego, skomponowanego specjalnie na 200-lecie UW oraz występ laureata Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina z 2015 roku.

 

Jestem z UW

Na stronie można obejrzeć galerię „Jestem z UW”. W zakładce publikowane są zdjęcia i historie opowiedziane przez pracowników, studentów i absolwentów uczelni. Już teraz można przeczytać m.in. o tym dlaczego dr Hanna Werblan-Jakubiec jako stażystka powiedziała, że jej noga nigdy więcej nie postanie w Ogrodzie Botanicznym, a kilka lat później została jego dyrektorem.