23 czerwca na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się spotkanie prof. Alojzego Z. Nowaka, rektora UW, z przedstawicielami instytucji naukowych, dyplomatami i reprezentantami Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego z Uzbekistanu.

Spotkanie dotyczyło możliwości nawiązania i kontynuowania dotychczasowej współpracy z uniwersytetami z Uzbekistanu. Uczestniczyli w nim prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW, oraz przedstawiciele władz uczelni: Tashkent Medical Academy, Urgench State University, Tashkent State Dental Institute, Tashkent Institute of Irrigation and Agricultural Mechanization Engineers, Samarkand State Institute of Foreign Languages, jak również: Komilzhon Karimov, pierwszy zastępca Ministra Szkolnictwa Wyższego Uzbekistanu, Morzhokhid Alikulov, reprezentant Ambasady Republiki Uzbekistanu w Polsce oraz przedstawiciele Medycznego Uniwersytetu we Wrocławiu.

W poprzednich latach, w ramach umowy ogólnouniwersyteckiej, Uniwersytet Warszawski współpracował z National University of Uzbekistan. Również Wydział Biologii UW w 2011 roku podpisał z tą uczelnią umowę wydziałową. W latach 2012–2013 wydziały: „Artes Liberales”, Biologii i Chemii prowadziły wspólne działania z Samarkand State University. Wydział Biologii UW zawarł też umowy o współpracy z Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan, które obowiązywały w latach 2013–2018.