Centrum Pomocy Psychologicznej udziela konsultacji online w czasie epidemii koronawirusa. Ze wsparcia psychologicznego przez internet mogą skorzystać obecnie studenci i pracownicy uczelni.

Centrum Pomocy Psychologicznej jest punktem pierwszej pomocy psychologicznej dla społeczności Uniwersytetu Warszawskiego. W okresie zmienionego trybu pracy uczelni, CPP udziela bezpłatnego wsparcia psychologicznego przez internet. Od połowy marca z tej formy konsultacji korzystają studenci. Miesiąc później zaczęła być ona dostępna również dla pracowników. W połowie maja uległ zmianie rozkład dyżurów w CPP, dlatego zmienia się też tryb udzielanych konsultacji.

Pracownicy UW mogą umówić się na 50-minutową e-wizytę pisząc wiadomość na adres e-mail cpp@psych.uw.edu.pl. Wirtualne konsultacje CPP dla pracowników odbywają się od wtorku do piątku w poniższych godzinach:

• wtorki 15.00-16.00 (Anna Mach)
  • środy 13.00-14.00 (Krzysztof Krawczyk)
  • czwartki 11.30-12.30 (Alicja Kubiak)
  • piątki 12.00-13.00 (Anna Mach)

Studenci UW również mają możliwość uzyskania wsparcia Centrum Pomocy Psychologicznej UW, które polega na rozmowie z terapeutą bez wcześniejszego zapisu podczas dyżurów online. Studenci mogą skorzystać z dyżurów we wtorki, czwartki i piątki w godzinach 9.00-10.00. Dyżury online odbywają się poprzez komunikator internetowy Skype, który można pobrać pod adresem: https://www.skype.com/pl/. Wszystkie rozmowy są poufne i objęte regułą tajemnicy zawodowej.

Poza zmianą dni, w których odbywają się dyżury Skype, studenci UW mogą skorzystać z konsultacji psychologicznych na dotychczasowych zasadach. Więcej informacji na temat wsparcia dla studentów znajduje się tutaj oraz w artykule na stronie UW, w którym dr Szymon Chrząstowski, kierownik CPP mówi o tym jak radzić sobie z trudnymi emocjami w czasie izolacji.

Dodatkowe wsparcie

Na stronie CPP dostępne są także informacje o możliwości uzyskania bezpłatnej pomocy psychologicznej w innych placówkach przez wszystkie osoby, które potrzebują wsparcia. Dane kontaktowe placówek znajdują się w zakładce: http://cpp.uw.edu.pl/bezplatna-pomoc-w-w-wie/