Uniwersytet Warszawski jest wśród 16 uczelni z Polski, które zostały sklasyfikowane w tegorocznej edycji THE Impact Rankings. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 18 maja.

THE Impact Rankings to jedyny międzynarodowy ranking szkół wyższych uwzględniający realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W tegorocznej edycji Uniwersytet Warszawski, razem z Uniwersytetem Gdańskim, Politechniką Gdańską i Politechniką Łódzką, został sklasyfikowany najwyżej wśród wszystkich 16 uczelni z Polski ujętych w rankingu (miejsce 601–800).

Pełny ranking THE Impact Rankings 2022 >>

Gala wręczenia nagród dla polskich szkół wyższych odbędzie się 18 maja w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, podczas międzynarodowej konferencji ScienceCon. W trakcie wydarzenia zostanie zaprezentowane m.in. statystyczne podsumowanie procesu ewaluacji działalności naukowej za okres 2017–2021. Odbędzie się również dyskusja dotycząca wniosków płynących z ewaluacji działalności naukowej oraz kierunków dalszego rozwoju tego procesu w Polsce, a także budowaniu reputacji uczelni na arenie międzynarodowej z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań informatycznych, takich jak systemy repozytoryjne czy systemy klasy CRIS.

Ceremonię wręczenia nagród dla uczelni sklasyfikowanych w rankingu THE poprzedzi prezentacja o metodyce rankingu i wnioskach płynących z danych nadesłanych w tym roku przez ponad 1200 uczelni z całego świata.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja za pośrednictwem strony: sciencecon.pl.